w

Lillia i Miss Fortune sieją spustoszenie na dolnej alei. Dlaczego duo z LoLa jest takie silne?

Riot Games

Gracze odkryli kolejne silne duo w League of Legends.


Społeczność skupiona wokół największej gry MOBA na świecie miewa bardzo często nietypowe pomysły na rozgrywkę, które szybko stają się popularne i wchodzą do mety.

Teraz dzięki synergii superumiejętności Lilli i Miss Fortune, obie bohaterki z łatwością likwidują wszystko, co stanie im na drodze.

Lillia i Miss Fortune

Ponad trzy miesiące temu, dokładnie 22 lipca, podczas ogromnego wydarzenia Spirit Blossom do League of Legends trafiła Lillia. Okazało się, że świetnie sprawdza się w roli leśnika, a jej potencjał docenili profesjonaliści, albowiem na Mistrzostwach Świata została wybrana aż 25 razy. Teraz zauważono, że daje radę również na bocie, w duecie z Miss Fortune. Wynika to z tego, że jej superumiejętność, dzięki której może usypiać wrogów, nie zostaje przerwana przez ulta MFki.

Video

Autor: Ozlu

Aby zrozumieć fenomen tej interakcji, musimy zagłębić się w mechanikę uśpienia. Jak możemy wyczytać w opisie umiejętności bohaterki:

Uśpione jednostki nie mogą się ruszać ani podejmować żadnych działań, dopóki nie otrzymają od wroga obrażeń nierozłożonych w czasie.

W skrócie Lillia (podobnie jak Zoe) usypia przeciwnika na 2/2.5/3 sekundy, a ten w tym czasie nie może zrobić kompletnie nic. Działanie snu przerwać mogą obrażenia, chyba że są one rozłożone w czasie. Więc ignite lub właśnie superumiejętność Miss Fortune nie jest w stanie przerwać tego efektu, przez co przeciwnik będzie stał i czekał, aż jego ekran zmieni kolor na szary. Być może Riot Games naprawi tę interakcję w następnej aktualizacji lub pozwoli graczom na cieszenie się duetem na dolnej alei.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends