Lillia nie radzi sobie najlepiej. Czy nowa postać w League of Legends może liczyć na buffy?

League of Legends

Reklama

Najnowsza postać w League of Legends – Lillia – wypada niezmiernie słabo na tle innych bohaterów.

Reklama


Przed wydaniem Lillii graczom mogło wydawać się, że Riot kompletnie zapomniał o jungli. Ostatni przeznaczony dla tej roli bohater został wydany w roku 2017 i był nim Kayn (postacie wydawane w późniejszym czasie mogą wybrać się do lasu, ale nie ta rola była ich przeznaczeniem). Wraz z pojawieniem się pierwszych teaserów Lilii gracze mieli nadzieję, że nieco odświeży ona metę w jungli. Tymczasem okazuje się, że nie udało jej się to.

Jaki jest problem bohaterki?

Na wstępie warto przyjrzeć się współczynnikowi wygranych bohaterki. W dywizjach Platyny+ na jej głównej pozycji osiąga winratio rzędu 42,72%. Jest to wynik niższy od aktualnego rekordu ustanowionego przez Sylasa. Co ciekawe, nikt nie spodziewał się takiego obrotu wydarzeń. Jej ogromny potencjał wyznaczał zestaw umiejętności z Q pozwalającym na kite’owanie sporymi obrażeniami na W i naprawdę mocną i unikatową superumiejętnością.

Reklama

ZOBACZ – Riot pokazuje, jak mógł wyglądać splash arta Yone, nowego bohatera w League of Legends

Co jest przyczyną tak nieudanego startu? Prawdopodobnie jej słabe wczesne fazy gry, w których jest niezmiernie podatna na inwazje przeciwnych junglerów. Postacie takie jak Lee Sin, Kha’Zix czy Graves mogą sprawić, że Lillia stanie się bezużyteczna w mid game, kiedy powinna być najsilniejsza.

Lillia jest również niezbyt wytrzymała i przez to może być bardzo łatwo pokonana przez innych junglerów w bezpośrednich starciach. Oznacza to, że walki o pierwszego kraba i pierwsze objective’y takie jak smok czy Herald są mocno utrudnione.

Kolejnym sporym problemem bohaterki jest to, że jej build wymaga dużo większej ilości przedmiotów, co zaś przekłada się na dużo większe zapotrzebowanie na złoto, zanim Lillia stanie się dla zespołu użyteczna. Gdy gra się bruiserem, po zdobyciu butów, Enchantmentu: Warrior oraz Black Cleavera, Death’s Dance i Sterak’s Gage są tylko dodatkami. Dwa pierwsze przedmioty są wystarczające, aby zadawać spore ilości obrażeń i walczyć o kluczowe punkty gry.

ZOBACZ – Prosty i sprytny trick w LoLu, dający dużą mobilność Rek’Sai bez wielkiego wysiłku

Lillia wymaga ukończenia przedmiotów takich jak buty, Enchantment: Runic Echoes, Liandry’s Torment i Rylai’s Crystal Scepter. Wszystkie przedmioty są dla niej kluczowe i zanim ukończy ona pełny build, nie jest wystarczająco mocna, aby pokazać wszystkie swoje możliwości. Często gry kończą się przed momentem zbudowania wymienionego powyżej kompletu przedmiotów, co również nie wpływa pozytywnie na jej win rate.

Czy bohaterka otrzyma jednak zmiany? Prawdopodobnie tak, choć na nie przyjdzie graczom jeszcze trochę poczekać. Riot może wychodzić z założenia, że gracze nie poznali jeszcze dokładnie postaci i nie są w stanie w pełni wykorzystać jej zestawu. Ponadto planowane przez twórców zmiany przedmiotów mogą mocno namieszać w buildzie Lillii.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej