w

Manager zespołu od balansu LoLa odchodzi z Riot Games po przeniesieniu do TFT. Trudna wiadomość na koniec

Jedna z ważniejszych osób w Riocie zdecydowała się opuścić studio.


Niedawno informowaliśmy o przejściach do Riotu, wtedy chodziło o pracowników Hi-Rez odpowiedzialnych między innymi za Paladins oraz Blizzarda, który w swoim portfolio ma Diablo, WoWa, czy Overwatch.

Dzisiaj wiadomość w drugą stronę. Szeregi Riotu opuszcza jedna z głównych osób, odpowiedzialnych w przeszłości za zespół od balansu w League of Legends.

Bolesne odejście z Riotu

Richard Henkel poinformował o opuszczeniu Riotu. Była to jedna z ważniejszych osób w studiu. Przez dłuższy czas pełnił rolę „Product Manager” w „Summoner’s Rift Team”, potem nazywanym już po prostu „Balance Team”. Jak łatwo się domyślić, Henkel sprawował piecze nad zespołem zajmującym się balansem. W sumie pracował dla Rito pięć lat.

W 2019 roku został przeniesiony do zespołu zajmującego się Teamfight Tactics. Do jego zadań należało między innymi decydowanie i obmyślanie strategii rozwoju oraz celów, jakie ma wypełniać cały dział.

W oficjalnej wiadomości czytamy, że ostatnie 5 lat było niesamowicie owocne i to ogromne szczęście, że Richard mógł pracować w tak zgranym zespole. Ostatecznie nie zamierza przechodzić na emeryturę i być może otworzy własne, małe studio.

Trudno powiedzieć, co było powodem odejścia, czy to jakieś problemy z zarządzaniem, czy może decyzja samego pracownika. Widać jednak nawet na Twitterze, że nie było to zbyt łatwe rozstanie.

Na pewno najpierw zespół od balansu, a teraz od trybu TFT odczuje tę stratę. Wiemy, że balans cały czas idzie do przodu, a pracownicy starają się, jak mogą.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends