w

Mecz G2 Esports vs Origen najchętniej oglądanym meczem do tej pory w LEC

Podczas meczu G2 Esports padł rekord tegorocznego LEC.


Ten weekend był zdecydowanie jednym z ciekawszych, jeżeli chodzi o rozgrywki LEC w tym sezonie. Jak się okazuje, mecz G2 Esports przeciwko Origen miał do tej pory najwyższy wynik ze wszystkich meczów.

Według Esports Charts maksymalna ilość widzów wynosiła 409 tysięcy. Całkiem dobrze spisywała się również polska transmisja, która dobiła do 25 tysięcy oglądających.

Rekordy w tym sezonie LEC

Dla porównania, zeszłego lata rekord wynosił 477 tysięcy podczas finałowego spotkania, natomiast w playoffach mecz Fnatic i Origen przyciągnął 451 tysięcy osób.

Tymczasem LCS jest naprawdę daleko z liczbami. Według statystyk do tej pory najchętniej oglądane było starcie TSM przeciwko Immortals, które śledziło w najlepszym momencie 366 tysięcy graczy. Reszta meczów nie potrafiła przebić bariery 300 tysięcy.

Europa wydaje się być naprawdę mocna. Potwierdza to nawet głosowanie przeprowadzone wśród profesjonalnych graczy. Ankietowani zdecydowanie wskazywali, że to EU jest w tym roku ciekawszym i po prostu lepszym regionem

  • NA: 34.9%
  • EU: 65.1%

W przyszłości może być tylko lepiej. Cieszy także tak duża oglądalność polskiej transmisji, która przyciąga coraz więcej oglądających.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends