w ,

Mem „Amazing to Polak” powraca do LoLa po kilku latach za sprawą zwycięstwa Polaków

Polskie zwycięstwo wywołało spore poruszenie na Twitterze. Wiele drużyn i znanych osób zmieniło swoje tło profilowe, a jeden z dawnych memów ponownie ożył.


W League of Legends trwa obecnie turniej EU Masters, w którym jednej z polskich drużyn udało się dojść do finału. Choć x-kom AGO odpadło w półfinale, to K1CK było w stanie wygrać swoje starcie.

Wywołało to na tyle duże emocje wśród polskiej społeczności, że kibice zorganizowali akcję, w ramach której wielu influencerów i osób związanych z LoLem ustawiało sobie zdjęcie profilowe „Puki Style”, czy grającego dla K1CK Łukasza Zygmunciaka. Wszystko tak się rozwinęło, że obecnie to samo zdjęcie ma chociażby G2 Esports.

Całość jest związana z bardzo dobrą grą Puki Style, który kilkukrotnie ratował swoją drużynę z opresji. Szczególnie w meczu przeciwko akademii Shalke, w którym polska drużyna mimo sporej straty, była w stanie wyjść obronną ręką z pojedynku.

W podziękowaniu społeczność ustawiała sobie jego profilowe. Kibice odzywali się do kolejnych osób, wszystko nabierało tempa i jesteśmy właśnie w tym momencie, kiedy G2 ma takie profilowe, razem z Cloud9 czy Amazingiem.

Polskie serce Amazing’a

Większość graczy League of Legends kojarzy pewną sytuację sprzed kilku lat, która miała miejsce w studiu LCS w 2018 roku. Rozgrywki komentowali wówczas między innymi Veneea, Gucio oraz Arquel. Zabawnych momentów było wówczas całkiem sporo, natomiast najbardziej w pamięci widzów utkwiła wpadka Gucia, który był przekonany, że Maurice „Amazing” Stückenschneider jest Polakiem.

Okazuje się, że Amazing w między czasie mógł się o tym dowiedzieć. On również na swoim Twitterze ustawił polskie profilowe i napisał „Sercem jestem Polakiem”. Zgodnie z przewidywaniami wywołało to spore poruszenie w społeczności, również u widzów Gucia. Streamer najpierw był trochę zakłopotany, ale potem zdecydował się nawet odpisać.

Pewnie, że czeka. Dark Soulsy mogliśmy ominąć, ale tego już nie.

Raczej nikt nie sądził, że gracz w jakiś sposób się o tym dowiedział, jednak wszystko na to wskazuje. „Dwóch Polaków w teamie” jednak wyszło poza nasz kraj.

Cała akcja z Pukim będzie miała bardzo mocny wpływ na ilość widzów dzisiejszego finału EU Masters (ten już o 18:00). Zdaje się, że Polska jest obecnie naprawdę fajnym krajem, jeżeli chodzi o rozgrywki League of Legends. Ultraliga wprowadziła nową jakość, co jakiś czas powstają nowe inicjatywy pokroju „Zahatch o esport!”, a sama gra Riotu umacnia swoją pozycję najpopularniejszej gry w Polsce.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends