Miesiąc temu postać LoLa dostała buffy. Teraz jej main wbił TOP 1 na EUW z 70% winrate w 255 grach

League of Legends

Reklama

EUW ma nowego TOP 1, który jest dość nietypowym graczem mainującym jedną i tę samą postać od dobrych 4 lat.


Kaostanza to gracz, o którym być może część słyszała już w przeszłości. Jest znany z tego, że przede wszystkim gra Talonem w dżungli. I to nie od miesiąca czy dwóch – według dostępnych danych mainuje go od 7/8 sezonu.

W tym sezonie Kaostanza miał Challengera, grając przez 5 miesięcy praktycznie tylko Talonem w dżungli. Wymasterował go tak bardzo, że wystarczył jeden patch, by gracz wbił TOP 1. Nie jest to przypadek, bowiem już w 8 sezonie miał 4 konta w Challengerze właśnie z Talonem i Kha’Zixem.

Nowy TOP 1 na EUW

Reklama

Co jest w tym takiego nietypowego? Chodzi tutaj przede wszystkim o ilość wygrywanych gier i to, jak jeden buff popchnął gracza do przodu. Przypomnijmy, że 9 września do gry trafił patch 11.18, w którym wzmocniono Talona.

Reklama

Kaostanza już wcześniej wygrywał wiele gier, ale to tylko dodało mu mocy. Udało mu się wbić TOP 1, mając 70% winrate na Talonie w dżungli. Widać, że lubi też grać Kha’Zixem, na którym ma 63% winrate. Następna jest Annie z 58% winrate.

Tutaj nie ma przypadku. Można się trochę śmiać, że to zasługa buffów, ale gracz ten miał kilka kont utrzymujących się naprawdę wysoko i to przez kilka lat. Teraz nowy TOP odpowiada na pytania graczy, których jest całe mnóstwo.

Co więc buduje zamiast Goredrinkera? Okazuje się, że przeciwko tankowej drużynie zaczyna build z raczej uważanym za średni w obecnej mecie przedmiotem, czyli Youmuu’s Ghostblade. Następnie składa Eclipse i Black Cleaver. W tej konfiguracji, jeżeli chodzi o runy, to wybiera Conqueror oraz Inspiration.

Zmienia się to kiedy w przeciwnej drużynie brakuje twardych bohaterów. Wtedy zamiast Conquerora Raiden decyduje się na Electrocute, nie buduje wtedy Black Cleavera ani innego przebicia pancerza, tylko Edge of Night.

Warto zwrócić uwagę na Czary Przywoływacza. Nie bierze on nigdy flasha, tylko wykorzystuje E, aby przemieszczać się po mapie. Zamiast tego ignite pozwala mu na szybkie zdobycie Pierwszej Krwi podczas ganku już we wczesnej fazie gry.

Pamiętajmy, że wybranie odpowiednich run i buildu to tylko mały procent sukcesu. Na tak wysokim poziomie liczy się bardziej świetny poziom makro, podejmowanie dobrych decyzji i odpowiednie zarządzanie czasem, co z pewnością potrafi Raiden Shogun C2.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej