w

Na PBE pojawił się buff Katariny z LoLa, którym przerażeni są nawet jej mainy

Riot Games

Na serwerze testowym w League of Legends pojawiły się “niepotrzebne” buffy Katariny.


Od początku sezonu 2021 jedna z najstarszych bohaterek w League of Legends budzi spore kontrowersje. Społeczność uważa, że nie powinna być grana zarówno pod AP, jak i AD oraz twierdzi, że deweloperzy niepotrzebnie ją wzmacniają.

Teraz na serwery testowe wprowadzono kolejnego buffa, który został okrzyknięty niepotrzebnym i przesadzonym. To dość normalne i raczej nie budziłoby większych emocji gdyby nie fakt, że ostrzegają przed tym same mainy Katariny.

Katarina na PBE

Sezon 2021 przyniósł do League of Legends kilka “anomalii”. Z nowymi przedmiotami i po lekkich zmianach postaci okazało się, że silniejszy od AD Twitcha jest AP Twitch. Dodatkowo Katarina, która zawsze była grana pod AP, teraz najczęściej wybierana jest z AD przedmiotami. Kilka dni temu fani zarzucili Riotowi, że niepotrzebnie buffuje AD Katę, pomimo tego, iż osiąga ona 54-56% WR na najlepszych itemach.

W ostatnich tygodniach powstało mnóstwo tematów, w których użytkownicy Reddita w ramach protestów domagali się buffów AD Vel’Koza, AD Yuumi i nie tylko, to raczej nikt nie spodziewał się takiej reakcji Riotu. Z jakiegoś powodu na serwerze testowym ponownie wzmocniono Katarinę. Tym razem wzmocnienie dotyczy superumiejętności. Każdy “tick” ultimate Warwicka, Urgota i Katariny liczy się jako oddzielnie zadane obrażenia, co pozwala w kilka sekund nastackować pełnego Conquerora oraz inne runy.

Zmiana szybko została zauważona zarówno przez graczy, jak i mainów Katariny, którzy wspólnie zauważyli, że jest to niepotrzebne i OP.

Podoba mi się, że otrzymała ona tak wiele losowych wzmocnień, że nawet oni są zdezorientowani (osoby grające Katariną). To oni zawsze nazywają Katę słabą, nawet gdy jest silna i potrzebuje nerfów.

Trudno im się dziwić, jeżeli inni zauważą, że jest zdecydowanie zbyt przesadzona, to może osiągnąć bardzo wysoki współczynnik banowania i zwyczajnie mainy nie będą mieć możliwości zagrania swoim ulubionym bohaterem.

Pamiętajmy, że aktualizacja została wprowadzona tylko i wyłącznie na PBE, a nie na oficjalnych serwerach, co oznacza, że projektanci mogą się z niej jeszcze wycofać.