w

Najlepsze synergie ADC i supporta w patchu 11.8 League of Legends. Idealne na duo

Jacy bohaterowie ról strzelca i wsparcia radzą sobie najlepiej, gdy są w jednej grze?


Aktualnie w League of Legends jest patch 11.8. Jak co aktualizację – Riot osłabiał i wzmacniał różnych bohaterów. Wielu graczy zastanawia się, kim warto grać, gdy idzie się na bota, czy to w roli strzelca czy supporta. Dużo osób gra te role ze swoim znajomym, przez co mogą odpowiednio dobrać obu championów.

Dużym ułatwieniem jest wybranie takich bohaterów, którzy świetnie ze sobą współpracują, głównie za sprawą umiejętności, które robią efektywne combo.

Jak można się domyślić – nie każda para championów działa tak samo dobrze. Statystycznie jedne wygrywają znacznie więcej gier, inne nie osiągają nawet 50% win ratio.

Którzy bohaterowie radzą sobie najlepiej w zestawieniu support i ADC? Jakie duo warto wprowadzić do swoich gier? Oto podsumowanie.

Najlepsze synergie – ADC i support

Na zamieszczonej niżej grafice widać, jakie postacie radzą sobie najlepiej w połączeniu ról ADC i support. Grafika przedstawia po 20 najpopularniejszych bohaterów granych na wymienionych wyżej pozycjach.

Obrazek przestawia nie tylko wartości procentowe, ale również skalę kolorystyczną, która ułatwia odczytywanie statystyk. Czarne pola oznaczają to, że danym duo nie rozegrano zbyt wielu gier, dlatego statystyki mogą nie być miarodajne.

Do wykresu wzięto pod uwagę dywizje Platyna+ oraz serwery EUW, NA i KR.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends