w

Najmocniejsze przedmioty w LoLu, które Riot musiał usunąć, bo były zbyt OP

Reklama

Przedmioty tak mocne, że jakiekolwiek zmiany nie pomagały w ich naprawieniu.

Reklama


W League of Legends czasami zdarzają się bohaterowie, którzy nieważne ile zmian przejdą, to dalej są za mocni ze względu na sam charakter swojego zestawu umiejętności. Podobnie mają się przedmioty, które oferują za złoto coś więcej niż statystyki. W takim momencie jedynym co pozostaje zrobić twórcom, są kompletne zmiany lub całkowite usunięcie przedmiotu.

Przedmioty, które zostały usunięte

W przypadku bohaterów w obecnym stanie League of Legends nie miało miejsca jeszcze usunięcie bohatera. Nic dziwnego – w takim przypadku pozostaje wiele kwestii ciężkich do rozwiązania jak np. gracze, którzy zakupili postać lub skórki. Również czas poświęcony na zaprojektowanie i wydanie bohatera jest czymś czego twórcy nie chcieliby zmarnować.

Jeśli chodzi o przedmioty, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Całkowite usunięcie itemu, który mimo prób osłabienia go dalej sprawia problemy, nie jest aż tak problematyczne i często jest jedynym wyjściem na naprawienie stanu gry.

Deathfire Grasp

Pierwszym omawianym przedmiotem będzie Deathfire Grasp, który w rękach niektórych magów pozwalał na powalenie przeciwnika, nim ten zdążył mrugnąć okiem. Poza całkiem niezłymi statystykami, które dawały sporo mocy umiejętności i obniżały czas odnowienia skilli (120 punktów mocy umiejętności, 10% CD), przedmiot miał również specjalną umiejętność, która przy point and clicku zadawała 15% zdrowia celu w formie obrażeń magicznych i zwiększała wszystkie obrażenia, które otrzyma on w ciągu 4 sekund o 20%.

Reklama

W połączeniu z bohaterami takimi jak Le Blanc, Kassadin czy Veigar i jego ult przedmiot umożliwiał na eliminowanie w mgnieniu oka nawet pozornie odpornego przeciwnika. Ostatecznie po próbie osłabienia itemu i zwiększeniu czasu odnowienia jego umiejętności aktywnej z 60 do 90 sekund został on usunięty z gry.

Banner of Command

Banner of Command znajdował się w grze od czasu jej bety. Mimo to przedmiot nie nadawał się do bycia używanym przez praktycznie żadnego bohatera. Wszystko jednak zmieniło się w aktualizacji 4.20, gdzie Riot dał przedmiotowi unikalną umiejętność – Awans: Znacznie zwiększa siłę stwora i daje mu niewrażliwość na obrażenia magiczne (120 sekund odnowienia).

ZOBACZ – Dodatnie LP nawet w momencie, gdy przegra się mecz w LoLu. Będzie liczyć Wasza gra, a nie wynik

W tym momencie wszystko odwróciło się o 180 stopni, a przedmiot stał się obowiązkowym w buildach większości defensywnych bohaterów. Nic dziwnego – Sam czar Awans został wcześniej usunięty, ponieważ był za mocny. Po tym został zbalansowany i ponownie udostępniony we wszystkich trybach, lecz został ponownie usunięty na Sezon Trzeci. Dodanie go w formie przedmiotu wydawało się wręcz absurdalnym pomysłem – zwłaszcza w połączeniu z przedmiotem Zz’rot Portal, gdzie połączenie to pozwalało kontrolować linię nawet bez obecności żadnego bohatera.

Reklama

Przedmiot po kilku nerfach ostatecznie został usunięty w aktualizacji 8.12.

Sztandar Dowódcy miał być strategicznym, niszowym przedmiotem, który sam z siebie naciska w alei, zmuszając wrogów do uporania się z tym zagrożeniem, podczas gdy właściciel Sztandaru robi zagrywki gdzieś indziej na mapie. Jednakże istniał tylko w dwóch stanach — albo był rzadko kupowany nawet w sytuacjach, do których go stworzono, albo zanadto wpływał na metę. Usuwamy Sztandar ze sklepu i robimy krok w tył, żeby się zastanowić, czy taki niszowy przedmiot jest zarówno wystarczająco zajmujący, jak i fajny, by miał swoje miejsce w League. Nawet jeśli odpowiedzią na to pytanie jest „tak”, Sztandar będzie wymagał naprawdę dużego nakładu pracy, by mógł powrócić, więc żegnamy się z nim na najbliższą przyszłość.

Spear of Shojin

Spear of Shojin był przedmiotem, który znacznie poprawiał potencjał niektórych bohaterów. Dawał on 50% bonusowej prędkości ataku, a ataki refundowały 20% pozostałego cooldownu podstawowych umiejętności. Umiejętności, które aktywowały on-hit efekty, refundowały cooldown on-hifów przez 6 sekund po użyciu superumiejętności. Nic dziwnego, że item stworzył nową metę, kiedy został dodany na Summoner’s Rift w aktualizacji 9.4 (gracze Nexus Blitza mieli okazję wcześniej zaznajomić się z przedmiotem).

ZOBACZ – Kiedy dostępne będą najnowsze skiny Pool Party w League of Legends?

Wszyscy Bruiserzy i Juggernauci jak na przykład Renekton, Jax i Riven stali się koszmarem przeciwników. Z Spear of Shojin gracze wspomnianych bohaterów mogli poczuć się niemalże jak podczas rozgrywki URF, gdzie nie posiadali oni praktycznie żadnych czasów odnowienia.

Po przewróceniu mety przedmiot ostatecznie został usunięty zarówno z Summoner’s Rift, jak i Howling Abyss.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends