w

Narzekacie na to w LoLu? Zdaniem Riotu jesteście albo słabi, albo nowi i “z czasem się nauczycie”

Dalej, pomimo poprawek, ten element LoLa budzi ogromne emocje, tak samo wśród wyjadaczy, jak i zupełnie nowych osób.


Wszyscy już doskonale wiedzą, na czym polegają nagrody za cele, czyli element, który miał pomóc lepiej zbalansować League of Legends. Póki co przechodzi on co chwilę zmiany, z czego ostatnia pojawiła się zaledwie dwa dni temu.

Riot w tych ostatnich dniach kilkukrotnie komentował całą sytuację, z czego większość wpisów deweloperów przeszła kompletnie niezauważona. Jedno jest w tym wszystkim pewne, twórcy nie wycofają się z tego pomysłu. Mają natomiast kilka przemyśleń.

Nie rozumiecie go? No cóż

“AdamovitsM”, pracownik Riotu, w jednej ze swoich odpowiedzi wspomniał, że nagrody za cele sprawiają największy problem dwóm typom graczy:

  • tym z niskimi umiejętnościami,
  • nowymi graczami.

Głównie dlatego, że nagrody te mają mocny “element nauki”. Jak czytamy, deweloperzy są pewni, że z czasem społeczność nauczy się nowych mechanik i zacznie je bardziej doceniać.

Nagrody za cele mają dość silny element uczenia się (zarówno dla wygrywającej, jak i przegrywającej drużyny), szczególnie dla nowych, lub słabszych graczy. Jestem przekonany, że społeczność nauczy się tych rzeczy i z czasem poprawi swoją koordynację.

Riot wspomina, że to, co dzieje się obecnie, można nazwać czymś w rodzaju szoku.

Początkowy szok związany z dodaniem konkretnego elementu zawartości, który zmienia rozgrywkę, jest zawsze bolesny, ale jesteśmy pewni, że ta funkcja poprawia grę na dłuższą metę.

Źródło: https://reddit.com/r/leagueoflegends/comments/qwi05e/9400_gold_in_2_minutes/hl3ec66/?context=3

Czy ludzie się przyzwyczają? Muszą, innego wyjścia po prostu nie ma. Deweloperzy póki co kompletnie nie przyjmują możliwości wycofania się z tego pomysłu, więc nie ma co na to liczyć.

Czy można się spodziewać kolejnych poprawek i zmian? Jak najbardziej. Sam Riot już wskazuje obszary, w których ponownie mogą pojawić się jakieś większe i mniejsze poprawki.