w

Nazwy anonimowych sojuszników w lobby powinny mieć inne kolory? Gracze LoLa uważają, że…

Brak nicków w champion select negatywnie wpłynął na czytelność czatu. Czy Riot powinien wprowadzili nazwy z różnymi kolorami?


Zaczął się przedsezon, a wraz z nim do gry trafiło wiele ciekawych nowości. Taki okres w roku to świetny czas na testowanie nowych funkcji i rozwiązań. Twórcy League of Legends postanowili wprowadzić m.in. anonimowość w champion select, co miało zmniejszyć liczbę dodge’owania ze względu na dobranych sojuszników. Gracze nie wiedzą teraz, z kim będą grać, a to zdaniem Riotu zapewnia równość i brak oceniania się.

Dlaczego jednak nowe rozwiązanie i wprowadzenie anonimowości sprawia, że wiele osób jest zdezorientowane? Chodzi o kolor nazw sojuszników.

Kolorowe nicki w champion select

O ile rozwiązanie wprowadzające anonimowość ma różne zalety i niejednej osobie naprawdę się podoba, tak fani zaczęli zauważać, że brak nicków sprawia, że rozmowa w czasie wyboru bohaterów bywa nieintuicyjna. Łatwo pomylić, z kim się pisz i trzeba co chwilę sprawdzać, jaki numerek ma dana osoba.

Gracze wpadli na pomysł, żeby wprowadzić kolorowe anonimowe nazwy. Format numerowania pozostałby taki, jaki jest, ale do tego każda z ról miałaby określony kolor, co ułatwiłoby ocenienie, czy aktualnie pisze się z osobą grającą np. mida, topa czy jungle.

​Autor pomysłu napisał:

Czy nazwy „Ally 1”, „Ally 2” itd. mogą być oznaczane kolorami podczas wyboru bohaterów?

Wszystkie są szare i można je jedynie rozpoznawać po cyferce obok, co znacznie utrudnia śledzenie tego, co kto mówi, gdy próbujemy zaplanować grę jako drużyna. Czy każda rola może mieć swój własny kolor oprócz tego, że ma jeszcze numerek?

Dla przykładu top byłby szary, jungla zielona, mid niebieski, ADC czerwony, a support żółty. Byłoby o wiele łatwiej odróżnić na pierwszy rzut oka, kto co pisze na czacie.

Pomysł spodobał się wielu osobom i niejeden komentujący przyznał, że aktualnie nazwy sojuszników są zbyt podobne, co może być mylące. Co ciekawe, sprawę skomentował również jeden z Rioterów – Auberaun.

Okazuje się, że twórcy zauważyli ten problem i mają w planach zwiększenie czytelności. Rioter napisał:

Będziemy zmieniać nazwy w patchu 12.23, tak, aby je bardziej zróżnicować. Dziękujemy za opinie!

Auberaun nie wyjaśnił dokładnie, czy chodzi o inne kolory czy może podmianę numerowanych sojuszników na nazwy granych przez nich ról. Pozostaje czekać na dalsze informacje w tym temacie.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends