w

Nie będzie buffów Lux. Riot zdecydował o zatrzymaniu zmian tej postaci

Z jakiegoś powodu Riot uznał, że zmiany Lux nie zostaną wprowadzone w następnej aktualizacji.


Tym razem nie o skórce Lux, a o zmianach, jakie miała dostać ta postać. Na patch 10.8 zaplanowano jej wzmocnienie w roli wsparcia. To jednak się nie pojawi.

Zmiany były już na serwerze testowym, jednak finalnie nie trafią do gry. Taką decyzję podjął Riot względem patcha, który miał wejść 15 kwietnia 2020.

Nie będzie buffa Lux

Nie podano oficjalnego powodu, natomiast gracze mówią o zbyt mocnych buffach. Deweloperzy planowali pomóc roli wspierającej, przy jednoczesnym zachowaniu siły na środkowej alei.

Przypomnijmy, że ten efekt miał zostać osiągnięty poprzez zwiększenie prędkości podstawowego ataku oraz obrażeń i AP na “E”. Jednocześnie osłabione miały zostać przeliczniki AP umiejętności specjalnej oraz koszty many “W”.

Nie wiadomo, czy Riot zupełnie zrezygnuje z tych zmian, czy może zdecyduje się je jednak wprowadzić w jeszcze kolejnym patchu, oznaczonym jako 10.9. Ten według harmonogramu zaplanowany jest na 29 kwietnia 2020.

Lux radzi sobie obecnie raczej średnio. Jak pokazują statystyki, ma około 48% wygranych gier na dywizjach powyżej platyny. Wybierana jest w nieco ponad 4% meczów, natomiast banuje ją 0.7% graczy.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends