w

Chńska platforma wykupuje ekskluzywność na transmisje Worlds za 113 milionów dolarów

Wczoraj w internecie zagrzmiało. Chińska platforma miała wykupić prawa to ekskluzywnego transmitowania Mistrzostw Świata 2020.


Nie jest żadną tajemnicą fakt, że to większość widowni Worlds stanowią Chińczycy. Wczoraj w internecie pojawiła się informacja o wykupieniu praw do transmisji przez chińską platformę wideo o nazwie Bilibili.

Pojawiło się sporo nerwów, bo informacje te nadal nie są dokładne i nie wiadomo, czy będą miały jakikolwiek wpływ na inne kraje.

Tylko w Chinach

Po kilku godzinach pojawiło się potwierdzenie, że chodzi jedynie o Chiny – przynajmniej według informacji od osób powiązanych ze sprawą. Światowa „blokada” transmisji dla jednej platformy nie byłaby jednak niczym niesamowitym. Twitch w rozgrywkach chociażby Overwatch wykupił w poprzednich latach prawa do transmisji największej ligi, być może stanie się tak podobnie z LoLem.

Na ten moment jednak mówimy tylko o Chinach. Bilibili miało kupić prawa do streamowania Worlds 2020 za około 113 milionów dolarów.

Chińczycy mają stanowić około 80% widowni podczas rozgrywek Worlds, więc nie ma co się dziwić, że podjęto takie kroki. To ogromna widownia, która do tej pory była rozsiana w kilku miejscach.

To pierwszy znak, że coś się dzieje

Platformy do streamowania coraz bardziej ze sobą konkurują. Ostatnio wiele osób z Korei i Chin przechodziło z Twitch na inne, azjatyckie platformy. Twitch musi zacząć się oglądać także na Mixera, Facebook Gaming i Youtube – być może także w Europie zobaczymy ekskluzywne transmisje dla którejś z tych platform.

Na ten moment nie ma jednak o tym informacji i wszystko zostaje po staremu. Chyba, że mieszkacie w Chinach. Tam zobaczycie Worlds tylko na Bilibili

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends