w

Nilah w LoLu. Oficjalny zwiastun, wygląd postaci, umiejętności, data wydania i więcej

O Nilah wiadomo już całkiem sporo, wszystkie przecieki powoli się potwierdzają, a Riot wczoraj opublikował również oficjalną zapowiedź.


Jak to jest, że ostatnio tak mocno wszystko wycieka? Cóż, Riot najwyraźniej popuścił swoim pracownikom. Większość przecieków pochodzi z Chin, ale są one potwierdzane jeden po drugim. Tak było przy Bel’Veth, tak jest i przy Nilah.

Nilah to faktyczne imię nowej postaci. Wczoraj na oficjalnych profilach League of Legends pojawił się taki oto zwiastun:

Nie ma tutaj co prawda potwierdzenia, że Nilah to Nilah, ale amerykański profil w bardzo specyficzny sposób nazwał ten krótki materiał, nie pozostawiając złudzeń. Screen co prawda wykonała osoba z innego kraju, ale niewiele to zmienia:

Nilah w LoL

Jeżeli chodzi o wygląd postaci, to tak wyglądała ona na konceptach (w finalnej wersji może się nieco różnić):

Umiejętności bohaterki również na ten moment pochodzą z przecieku. Jest spora szansa, że są prawdziwe, ale nie wiadomo, z jakiego etapu tworzenia Nilah.

  • Tridescent Inertia (P)

Podstawowa szybkość ataku Nilah jest bardzo niska (.3), ale zwiększa się z każdym trafieniem do maksymalnie 6 stacków. Nadmiarowa prędkość ataku jest zamieniana na dodatkowe obrażenia on-hit.

  • Nacre Slash (Q)

Nilah dashuje na krótki dystans we wskazanym kierunku, wzmacniając następny atak, który uderzy dwukrotnie i zadać obrażenia pobliskim wrogom w kształcie szerokiego łuku, który jest skierowany na cel. Drugie uderzenie zaznacza wszystkich trafionych wrogów, a następnie zadaje im obrażenia po krótkim czasie. Obrażenia drugiego ciosu zwiększają się w zależności od liczby oznaczonych wrogich bohaterów.

Pasywnie: Po użyciu umiejętności, trzy następne ataki Nilah zadają dodatkowe obrażenia. Bonusowy damage od trzeciego ataku jest podwojony, a cios zwraca 50% czasu odnowienia Q.

  • Tide Bauble (W)

Nilah rzuca w kierunku celu wodną kulę. Po trafieniu we wroga lub teren detonuje, zadając obrażenia i spowalniając przeciwników oraz tworząc chmurę spowalniającej mgły, która rozciąga się wokół wszystkich wrogów i terenów trafionych przez początkową eksplozję. Trwa do 10 sekund, ale rozprasza się po 4 sekundach od momentu, gdy pierwszy sojuszniczy bohater wejdzie w jej zasięg. Wrogowie nie mogą kierować podstawowych ataków w bohaterów znajdujących się wewnątrz mgły.

Reluctant Friendship (E)

Nilah atakuje swoim biczem w kierunku celu, łącząc się z pierwszym trafionym przeciwnikiem na 4 sekundy. Więzy pękają po oddaleniu się na 1000 jednostek.

Recast 1: Nilah rozkazuje biczowi zaatakować z pozycji przeciwnika w wyznaczonym kierunku. Jeśli trafiony zostanie inny przeciwnik lub kawałek obszaru, Nilah może użyć zdolności jeszcze raz, a więź tworzona jest między dwoma trafionymi celami.

Recast 2: Kliknięcie sprawi, że powiązane cele zostaną przyciągnięte do Nilah, otrzymają obrażenia i spowolnią wszystkich wrogów, przez których będą musieli przejść. Jeśli obaj wrogowie są bohaterami, zostaną ogłuszeni w momencie zderzenia. Przytrzymanie sprawia, że Nilah przyciąga się do pierwszego trafionego przeciwnika.

Promise of the Ocean (R)

Nilah tworzy w obszarze docelowym elastyczną arenę w kształcie koła, która utrzymuje się przez 7 sekund lub do momentu opuszczenia jej przez bohaterkę. Nilah może atakować wszystko, co znajduje się wewnątrz areny, niezależnie od zasięgu. Wrogowie, którzy spróbują opuścić arenę, zostaną wepchnięci z powrotem do środka (może się to zdarzyć tylko raz). Ściany areny działają jak teren na potrzeby jej umiejętności W i E. Tak długo, jak Nilah pozostaje wewnątrz areny, zyskuje dodatkową prędkość ruchu i ignoruje kolizje jednostek.


Nilah zapewne zostanie ujawniona w pełni już dzisiaj (news zostanie zaktualizowany), natomiast według leakerów postać pojawi się na PBE w ciągu 2 lub 5 tygodni.