w

Społeczność LoLa jest zawiedziona, że Riot nie poprawił wyglądu Ashen Knight Pantheona

Gracze są zawiedzeni, że twórcy nie wysłuchali próśb i nie zmodyfikowali najnowszej skórki Pantheona.


Jak zapewne większość osób wie, jakiś czas temu Riot zaprezentował kolejnego skina z serii Ashen Knight. Pierwszy pojawił się z okazji wprowadzenia nowej waluty – Mitycznej Esencji – i trafił do Pyke’a. Według wielu osób jest to jedna z najlepszych skórek ostatnich lat, a klimat, który panuje wokół bohatera, przypomina serię gier Dark Souls.

Fani spodziewali się, że kolejne dodatki kosmetyczne z serii Rycerzy Popiołów będą równie dopracowane i klimatyczne. Niestety tak się nie stało.

Druga skórka z motywem Ashen Knight ma trafić do Pantheona. Już pierwszego dnia po ujawnieniu wyglądu bohatera, społeczność League of Legends mocno narzekała na wygląd jego modelu.

Gracze mieli nadzieje, że Riot poprawi tego skina, jednak twórcy zignorowali ich prośby.

Problem z Ashen Knight Pantheonem

Pierwsze opinie o najnowszej skórce do Pantheona były naprawdę krytyczne. Gracze wytykali różne błędy, kiepskie rozwiązania czy pójście na łatwiznę. Niektórzy uważali nawet, że Riot przerobił starszego skina – Ruined.

Ashen Knight Pantheon to po prostu fioletowa chroma do skórki Ruined. Przykro mi, ale ten skin nie jest takiej samej jakości, co Rycerz Popiołów Pyke. Poza skrzydłami i SFX (które jest naprawdę dobre), wszystko wygląda tak samo, jak w skinie Ruined, tyle że z nałożonym fioletowym odcieniem, jak w chromie. Nawet splash tej skórki wygląda tandetnie w porównaniu do grafiki Pyke’a.

Nie chodzi nawet o to, że Pantheon jest bez koszuli lub ma brodę, co niektórym się nie podoba, ale po prostu jest zbyt podobny do Ruined i myślę, że dodanie mu dodatkowych ubrań/zbroi lub maski/pełnego hełmu wyróżniłoby go i sprawiło, że wyglądałby wyjątkowo.

To, co nam przedstawili, jest naprawdę mało satysfakcjonujące. Pyke jest bardziej opancerzony niż Pantheon, fiolet na tym skinie przyćmił odcienie szarości, a broda bohatera wygląda po prostu śmiesznie. 

Minęło trochę czasu i fani bohatera mieli nadzieję, że Riot w końcu odniesie się do całej sytuacji, poprawi strój championa lub wprowadzi inne zmiany, które sprawią, że skin nie będzie tak mocno krytykowany.

Jeden z graczy – Undaunted_Tokso – napisał:

Ashen Knight Pantheon nie otrzyma żadnych znaczących zmian, mimo że opinie były bardzo negatywne.

Twórcy powiedzieli coś takiego: “Ponieważ był to ważny punkt dyskusji w tym wątku, przeanalizowaliśmy również możliwość dostosowania modelu do zbroi. Jednak taka praca zajęłaby znacznie więcej czasu niż pozwala na to cykl PBE i wykracza poza zakres zmian, które możemy wprowadzić”.

Po tygodniu kompletnej ciszy, Rioterzy całkowicie zignorowali wszystkie opinie społeczności, która była zgodna co do tego, że skórka wymaga poważnych zmian i nie odpowiada jakości oraz tożsamości postaci Pantheona.

Jakimś cudem jedyną zmianą, jakiej dokonano, jest przerobienie jego peleryny? 

Jaki jest cel wątków z opiniami, skoro nasze zdanie nie ma żadnego znaczenia, nawet jeśli społeczność jest ZGODNA, że coś wymaga poprawek/zmian? 

Czy Riot jest tak zdesperowany, by zarobić pieniądze w krótkim czasie, że nie może opóźnić wydania skina o 2 tygodnie i po tym okresie dostarczyć lepszy produkt?

Wątek zdobył dużą popularność i po zaledwie 3 godzinach od publikacji zareagowało na niego ponad 2 tysiące razy. Wielu fanów zgodziło się z tym, że twórcy zachowali się naprawdę kiepsko.