w

Nitrozyniak vs Riot. Youtuber dostał permanentne bany na wszystkie swoje konta w LoLu

Ta sprawa nabiera tempa. Nitro oficjalnie poinformował, że jego konta w LoLu zostały zbanowane.


Pisaliśmy o wielu dziwnych banach tak samo w League of Legends, jak i chociażby na Twitchu. Spokojnie możemy więc napisać, że ten przypadek jest szczególny. Polski youtuber został permanentnie zbanowany w LoLu nawet na kontach, na których nie grał od kilku miesięcy.

Sprawa ta budzi wiele kontrowersji, głównie dlatego, że społeczność jest przekonana, iż ban nie został nałożony za to, co Nitro pisał podczas gier, a za jego ogólne zachowanie, o czym mowa była między innymi w mailu od Riotu.

Żeby jednak zrozumieć, o co chodzi, przyda się małe Tl;dr

  • Pierwszy news na ten temat – KLIK
  • Nitro podczas jednej ze swoich tranismisji przeczytał maila od Riotu, w którym dostaje ostrzeżenie. Jak słyszeliśmy, Riot chciał go wykluczyć z Ultraligi – polskiej ligi LoLa.
  • Padły tam bardzo mocne słowa w stronę Head of Publishing Riotu w Polsce oraz między innymi Nieuczesanej. Najważniejszy klip:

Video

Riot banuje konta Nitra w LoLu

Nitro potwierdził na swoim Instagramie, że jego konta zostały permanentnie zbanowane. Co ciekawe, oficjalnym powodem było wyzywanie na czacie.

To, co Nitro pisał i co pojawiło się w logach, w których youtuber był zgłaszany, nie wskazuje, że zasługuje to na permanentną blokadę. Na ostrzeżenie lub może czasowego bana tak, ale perm? Zdaniem wielu osób wygląda to naprawdę dziwnie.

Riot nakłada bany za toksyczność, natomiast zazwyczaj są one czasowe i poprzedzają je ostrzeżenia. Tutaj blokada jest permanentna tak po prostu. Riot nie tylko zbanował to główne konto, ale także poboczne, na którym, jak czytamy, ostatni mecz został rozegrany około pół roku temu. Ktoś musiał więc sprawdzić wszystkie smurfy.

Czy jest to wyjątkowy ban? Nie ma obecnie dowodów na to, że sprawa bana i ogólnego zachowania Nitra jakoś się łączą, natomiast trudno nie doszukiwać się tutaj związku. Oczywiście bany za czat się zdarzają, nawet partnerom Riotu (ci tracą swoje partnerstwa za przejawy agresji), ale perm za taki czat wydaje się bardzo mocną karą.

@Aktualizacja

Nitro wydał oficjalne oświadczenie, oczywiście w jego stylu:

Witam,
W ostatnich dniach działy się dziwne rzeczy odnośnie mojej osoby. Najpierw ‘dochodzenie’ w sprawie łamania regulaminu Riotu, które nie zostało jeszcze zakończone a wczoraj niezapowiedziane permanentne zbanowanie wszystkich kont jakie posiadałem bez podania powodu (Nawet konta, na którym nie były rozgrywane mecze a służyły jedynie do oglądania meczy przez funkcje spektatora na innym serwerze)

Moje oficjalne oświadczenie jest następujące:

No trudno.

Życzę wszystkim miłego dnia, dużo zdrowia w tych ciężkich czasach, w których niestety lockdown za lockdownem i nawet do fryzjera pójść nie można więc chodzę nieuczesany. Mam przeczucie, że niebawem będzie lepiej

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends