w

Nowa darmowa ikonka i tęczowe efekty do LoLa i TFT reprezentujące środowisko LGBTQIA+ w 2021 roku

Nowe efekty do TFT i LoLa reprezentujące środowisko LGBTQIA+.


Na serwery testowe League of Legends dodano ikonkę oraz kilka nowych efektów okazujących wsparcie Riot Games dla IDAHOTB, czyli Międzynarodowego Dnia Przeciwko Homofobii, Transofobii i Bifobii celebrowanego 17 maja.

Wydarzenie to obchodzone jest od 2004 roku i zostało ustanowione na pamiątkę usunięcia przez Światową Organizację Zdrowia orientacji homoseksualnej z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób w roku 1990. Riot nie po raz pierwszy bierze udział w podobnej kampanii i pokazuje, że wspiera wszystkich graczy.

Nowe ikonki i animacje

Riot po raz pierwszy przyłączył się do kampanii w roku 2018, kiedy dodana została jedna tęczowa ikonka symbolizująca środowisko LGBT, a gracze, którzy jej używali, mieli zmienioną animację powrotu na platformę i odradzania się.

Tak jak prawdziwy świat, Runeterra jest pełna bohaterów kroczących różnymi ścieżkami życiowymi. Jesteśmy przekonani, że warto świętować różnorodność, zarówno na Summoner’s Rift, jak i poza nim, dlatego w tym roku bierzemy udział w IDAHOTB, czyli Międzynarodowym Dniu Przeciwko Homofobii, Transofobii i Bifobii.

Możecie okazać wsparcie dla rozwoju zróżnicowanej i otwartej społeczności graczy, kupując Ikonę Tęczowego Puchu za 1 niebieską esencję. Użycie ikony uruchamia specjalną, ograniczoną czasowo tęczową animację, gdy pojawicie się w bazie na Summoner’s Rift. Animacja będzie dostępna tylko do końca patcha 8.10, ale ikona będzie dostępna za 1 niebieską esencję także później.

W tym roku nową ikonkę będziemy mogli zdobyć w specjalnej misji 17 maja:

Zakładając ją, gracze Teamfight Tactics otrzymają nowe kolorowe efekty:

  • Catseye
  • Citrine
  • Obsidian
  • Rainbow
  • Rose Quartz
  • Sapphire
  • Tanzanite

Te efekty pojawią się też w TFT! Ponieważ w TFT nie ma obrony terytorialnej, smuga pojawia się na karuzeli i podczas śmigania po kule łupów. Gracze korzystający z urządzeń przenośnych muszą najpierw użyć ikony na komputerze, aby efekt pojawił się również na ekranie telefonu.

Ponadto w grze znajdą się również dwie emotki związane ze środowiskiem osób LGBT:

 

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends