w

Nowa kolejka w LoLu bazująca na zachowaniu graczy. Co ujawnia nowy patent zgłoszony przez Riot?

Nowy patent Riotu ujawnia, że studio próbuje zmienić sposób dobierania graczy w League of Legends.


Już kilkukrotnie udowadnialiśmy, że Boop potrafi uzyskać wcześniejsze informacje. Czy to przy okazji Senny, czy premiery Valoranta. Prawie rok temu pisaliśmy również o tym, że Riot pracuje nad rozwiązaniem, gdzie gracze będą dobierani na podstawie zachowania.

Po 9 miesiącach pojawia się pierwsza informacja na ten temat już nie od nas, a z patentu, który zgłosił Riot. Czego się z niego dowiadujemy?

Zachowanie w League of Legends będzie miało większe znaczenie

Riot próbuje opatentować matchmaking na podstawie zachowania graczy. Jeszcze nie zostało to uznane, natomiast najprawdopodobniej stanie się tak za kilka tygodni, lub miesięcy. Cały patent można przeczytać tutaj. O co w nim dokładnie chodzi?

Dowiedzieliśmy się między innymi tego, że Riot planuje stworzyć nową kolejkę bazującą na zachowaniu graczy. Ci mają być dzieleni na kategorie ze względu na otrzymywane wewnętrzne punkty, związane bezpośrednio z ich toksycznością, czy dobrym zachowaniem.

Na jednym ze slajdów widzimy nowy rodzaj kolejki „Social pick” – to prawdopodobnie tutaj będziemy mieli możliwość grania tylko z osobami, które są w jakiś sposób zweryfikowane. Zgadza się to także ze wcześniejszymi doniesieniami odnośnie przebudowy gier rankingowych. Przypomnijmy, o jakich celach pisali deweloperzy 3 tygodnie temu:

  • Poprawa przejrzystości systemów rankingowych i dobierania przeciwników.
  • Poprawa satysfakcji z uzyskiwanych postępów i prezentacji poziomu umiejętności w naszych systemach.
  • Poprawa systemu nagradzania, tak aby stał się bardziej satysfakcjonujący i adekwatny do czasu spędzonego na grze w League.
  • Umożliwienie graczom grania z graczami, z którymi chcą grać, i znajdowania ich.

Zagadką pozostaje to, jak gracze będą rozróżniani. Głównym czynnikiem nie ma być tutaj bowiem honor, a jakiś inny system. Honor może być jedynie dodatkiem do całości. Póki co wszystko wskazuje na to, że toksyczne osoby w ogóle nie otrzymają możliwości gry w tej specjalnej kolejce.

Nie wiadomo, czy projekt przetrwa w takiej formie. Wydaje się, że będzie kompletnym zaprzeczeniem tego, co mamy w innych produkcjach, gdzie zamiast nagradzać tych pozytywnych graczy, to karze się toksycznych. Można mówić tutaj faktycznie o przełomie, jeżeli nic się nie zmieni.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends