w

Nowe bany na 12 godzin w LoLu, bez wcześniejszych ostrzeżeń czy wyłączania czatu

Po kilkunastu miesiącach, Riot najwyraźniej znalazł sposób na karanie graczy nowymi banami.


Rok temu Riot przyznał, że ma spory problem z karami za wychodzenie z meczów, AFK etc. Wówczas tłumaczono, że:

„Niezależnie od tego, czy będzie to wyjście z wściekłości, zamierzone lub nie, chcemy oceniać ostrożnie i nie karać niewinnych graczy.”

Wszystko wskazuje na to, że Riot prawdopodobnie uporano się z tym problemem, choć nie wiadomo, kiedy zostanie to finalnie wprowadzone.

Bany na 12, 24 i więcej godzin

Póki co system ten istnieje tylko w Wild Rift, natomiast zapewne zostanie przeniesiony do zwykłej wersji LoLa. Przypomnijmy, że obecnie mobilna wersja stanowi coś w rodzaju poligonu doświadczalnego tak przykładowo ikony, sklep etc. zostały opracowane właśnie na podstawie prac nad Wild Rift.

W każdym razie, gracze dostają tam automatyczne blokady na 12 i 24 godziny bez wcześniejszych ostrzeżeń, zawieszeń czatu etc. Nawet w momencie, gdy nikt nikogo nie zgłosi, system automatycznie wykrywa:

  • Trolli
  • Osoby specjalnie podkładające się
  • Wychodzenie z gry

„Gracz został zbanowany ze wszystkich kolejek z wyłączeniem gier dowolnych w związku z niepoprawnym zachowaniem.”

Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle zostanie to zaimplementowane do zwykłego League of Legends, ale są na to duże szanse. Od kilku miesięcy Riot wspominał, że pracuje nad nowymi karami i sposobami na pozbycie się toksycznych osób:

„Zespoły odpowiedzialne za te systemy każdego dnia ciężko pracują nad ich ulepszeniem.” – Riot rok temu.

Pytanie, czy takie bany poprawią obecną sytuację i rzeczywiście w jakikolwiek sposób będą lepsze od blokady czatu, zawieszenia na 14 dni i potem perma.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends