w

Nowe komendy w LoLu, które mogą uchronić przed banem . Co dokładnie robi muteself i deafen?

Twórcy poinformowali o dodaniu nowych komend w grze. Co warto o nich wiedzieć?


Praktycznie każdy gracz League of Legends kojarzy komendy, które można wpisywać w okienku czatu, które pojawia się podczas rozgrywki. Jest to pomocne do wykonywania różnych czynności, od mutowania innych uczestników meczu (co zapewne jest najpopularniejszą formą używania komend) po np. odpisywanie komuś w wiadomości prywatnej.

Okazuje się, że twórcy LoLa przygotowali dla swoich fanów dwie nowe komendy, które mają na celu dalsza walkę z nadużyciami i toksycznością. Nowości są związane z wyciszaniem, dlatego na pewno zainteresują część graczy. Jak brzmią najnowsze komendy i co dokładnie robią?

Nowe komendy na czacie w LoLu

Riot poinformował społeczność, że w League of Legends będą dostępne dwie nowe komendy. Obie będą związane z wyciszeniem gracza, jednak będą działać w nieco inny sposób.

Dostępne są nowe komendy /muteself i /deafen. Zauważyliśmy, że gracze wykorzystują automatyczne wykrywanie nadużyć na czacie i funkcję wyciszania, by wyciszyć samych siebie. Skoro chcą korzystać z takiej funkcji, wprowadzamy sposób, by mogli wyciszyć samych siebie bez nadużywania czatu. 

  • /muteself uniemożliwi pisanie na czacie oraz powiadomi innych graczy o wyciszeniu. Można to cofnąć, ponownie wpisując komendę /muteself.
  • /deafen uniemożliwi pisanie na czacie ORAZ uniemożliwi wyświetlanie wiadomości innych graczy. Powiadomi też innych graczy o wyciszeniu. Można to cofnąć, ponownie wpisując komendę /deafen.

Riot zapewne będzie obserwował, czy trzeba dodawać jeszcze jakieś komendy, czy też nie. To jest bezpośrednia odpowiedź na prośby samej społeczności.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends