w

Nowy build do Zeri z LoLa pozwalający jej na używanie dasha co dwie sekundy

Riot Games

Zeri z League of Legends jest w stanie z tym buildem używać swojego dasha co dwa sekundy.


Zeri, czyli najnowszy strzelec w League of Legends, napsuł wiele krwi graczom. Przez długi czas bohaterka była niezbalansowana i zdecydowanie zbyt silna. Wysoka mobilność sprawiała, że była nieuchwytna i trudna do ogrania.

Teraz nieco się to zmieniło, a Zeri stała się praktycznie niegrywalna i wygrywa średnio 43% spotkań. Gracze mogą mieć na to solucję, a jeden z nich wymyślił ciekawy build pozwalający na używanie doskoku co zaledwie 2 sekundy.

Zeri z dashem co dwie sekundy

Pomysłowość graczy League of Legends nie ma końca. Tym razem jeden z nich wymyślił build pozwalający na skrócenie czasu odnowienia “E” z 20 sekund do zaledwie 2. Umożliwiać ma to przedmiot doskonale znany graczom Mastera Yi, czyli Navori Quickblades. Jego działanie jest niezwykle proste, każdy atak, który trafi krytycznie, redukuje bazowe CD o 20% pozostałego czasu odnowienia. Dodatkowo sama umiejętność po uderzeniu bohatera zmniejsza swój cooldown o 1 sekundę lub 3 sekundy po jej użyciu i trafieniu krytycznym z “Q”.

Jeżeli więc wszystko wyjdzie pomyślnie, to zamiast czekania 20 sekund na ponownego dasha i ulepszenie “Q”, skill będzie dostępny już po dwóch sekundach. Zaprezentował to redditor o nicku grad805:

Nie oznacza to jednak, że build jest doskonały. Nadaje się on tylko głównie do zabawy, bo są w grze przedmioty sprawdzające się na bohaterce o wiele lepiej. Wytłumaczył to komentujący post użytkownik Party Magus.

Z dwoma itemami (mityczny oraz Nevori) szansa na taką redukcję to zaledwie około 16%, czyli niewiele. Lepiej się sprawdza mityk oraz Sheen, czyli Essence Reaver, który będzie miał wyższy priorytet budowy niż Nevori. Następnie gracz może już zbudować Nevori, ale redukcja cooldownu będzie wynosiła 36%, co wciąż jest niską liczbą.

Lepiej jest więc zbudować Infinity Edge i zwiększyć obrażenia. Czwarty przedmiot daje 64% na zredukowanie czasu do 2 sekund, ale kradzież życia lub przeżywalność zapewniona przez Guardian Angela po raz kolejny może stać się większym priorytetem.

Podsumowując, należy zdobyć 3 itemy zapewniające kryta, aby działało to w miarę sensownie, a to oznacza, że Nevori Quickblades, to item mocno sytuacyjny i wciąż jest wiele innych oraz lepszych buildów. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, aby go przetestować i pobawić się nieco tą konfiguracją.