w

Nowy item dla tanków z LoLa, który ma pomóc w walce ze splitpusherami. Jaka jest jego zdolność?

Gracze poznali zupełnie nowy przedmiot, który zmniejsza obrażenia pochodzące od wybranego championa.


Aktualizacja 11.13 ma sporo namieszać w aktualnej mecie League of Legends. Twórcy zapowiedzieli naprawdę sporo zmian odnoszących się do mobilności oraz pokazali społeczności LoLa 2 nowe przedmioty (LoL patch 11.13 – Kto dostanie nerfy, a kto buffy? Plany Riotu mogą nieźle wstrząsnąć metą).

Jednym z nich jest item, który świetnie nadaje się do pojedynków 1 vs 1, a jego statystyki wskazują na to, że będzie on budowany przez tanków.

Jak wygląda opis przedmiotu, o którym mowa?

Poniżej można znaleźć opis oraz statystyki itemu o nazwie Anathema’s Chains.

  • Koszt: 2500
  • Przepis: [Kindlegem + Giant’s Belt + 800g]
  • 650 HP
  • 20 Ability Haste

Zdolność aktywowana – Vow: Wybierz nemezisa, aby przez 60 sekund budować stack Vendetty (90 sekund czasu odnowienia).

Vendetta: Otrzymuj do 30% zredukowane obrażenia od swojego nemezisa (1% za każdy stack Vendetty).

Vengeance: Przy maksymalnej ilości stacków Twój nemezis ma o 20% zredukowane Tenacity, kiedy znajduje się w pobliżu Ciebie.

Zdolność aktywowana może zostać użyta nawet kiedy jest się martwym i ma globalny zasięg. Stacki resetują się w momencie obrania nowego celu. Nie można użyć zdolności do 15 sekund po wyjściu z walki z innym bohaterem.

Komentujący przedmiot gracze uważają, że zdolność powinna mieć jakąś restrykcję uwzględniającą to, ilu przeciwników znajduje się w pobliżu, gdyż ich zdaniem jest on na tyle dobry, że może zostać zbudowany przez wielu tanków z roli wsparcia, którzy po prostu obiorą na swój cel przeciwnego ADC.

Na ten moment nie wiadomo czy twórcy zdecydują się na taki ruch, jednak warto zauważyć, że są to dopiero fazy testowania i wszystko może się jeszcze zmienić.