w

Nowy wygląd czatu w League of Legends nie podoba się graczom. Riot poprawi go w następnej aktualizacji

Riot Games

Nowe okno czatu budzi wiele kontrowersji.


W aktualizacji 10.24 do League of Legends dodano nowy wygląd czatu. Oprócz tego nie da się go również powiększyć czy też zmienić jego pozycji, bowiem po dołączeniu do kolejnego meczu wraca on do poprzedniej wersji, a to dolewa tylko oliwy do ognia.

Rozwścieczeni gracze protestują i uważają, że powinno to zostać szybko naprawione. Twierdzi tak też Tyler1, znany na całym świecie streamer.

Społeczność przeciwko nowemu czatu

Riot Games w przerwie pomiędzy sezonami stara się zmodernizować LoLa. Oprócz całkowicie odmienionego wyglądu sklepu, w drugim przedsezonowym patchu dołożono do tego nowy czat. Niezapowiadana wcześniej zmiana okazała się dużą klapą i wielu użytkowników zaczęło narzekać. Nie tylko na design, ale również na brak możliwości powiększenia oraz pomniejszenia skali czy zmiany jego pozycji na ekranie na stałe. Reakcja jednego z najbardziej rozpoznawalnych streamerów Tylera1 też nie była pozytywna. Podczas pierwszej gry w nowym patchu, szybko zorientował się, że coś jest nie tak i skomentował to w typowy dla niego sposób.

Video

Negatywne opinie bardzo szybko dotarły do dewelopera i już zapowiedziano poprawki, które zostaną wprowadzone 9 grudnia w aktualizacji 10.25. Między innymi będą miały na celu:

  • Poszerzenie okna
  • Lepszą podstawową pozycję
  • Przywrócenie kombinacji klawiszowych CTRL A + CTRL C + CTRL V

Oznacza to, że społeczność nie będzie mogła przywrócić starego wyglądu, tak jak jest obecnie z kursorem, lecz będzie musiała się przyzwyczaić do nowości. Poprawki będą dotyczyły praktyczności, a nie designu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends