w

Obecna meta w LoLu mocno skupia się na obrażeniach, nie każdemu się to podoba

Na forum LoLa pojawił się wątek na temat obecnego stanu gry. Wielu graczy narzeka na aktualną metę.


Co nie podoba się graczom w obecnej mecie? Dlaczego niektórzy uważają, że nastały najgorsze czasy dla LoLa?

Czy obecna meta jest zła?

League of Legends to gra, która mocno zmieniła się na przestrzeni lat. Ciągłe próby udoskonalania przez twórców, wprowadzanie wielu przeróżnych bohaterów, zmiany przedmiotów, a z czasem również i mapy sprawiają, że trudno dogodzić całej społeczności. Narzekania pojawiają się nie tylko na konkretne postacie, ale również na metę. Ta przez lata miała różne oblicza, a każde z nich zyskało rzeszę fanów, jak i przeciwników.

Na forum League of Legends pojawił się post, w którym autor narzeka na obecny stan LoLa. Jego zdaniem meta na asasynów/burst jest bardzo słaba. Autor tematu napisał:

Tak duże skupianie się na obrażeniach sprawia, że LoL wydaje się być cieniem samego siebie… Trudno uwierzyć, że ktoś jest dumny z tego, czym stała się Liga.

ZOBACZ – Gracze LoLa będą mogli zmienić swoją nazwę za darmo. Kiedy?

Post wywołał liczne dyskusje. Oczywiście nie zabrakło argumentów, że wszystko jest lepsze od mety tanków, której wielu graczy nienawidzi z całego serca.

Inni kłócili się o to, czy obecna meta to faktycznie coś, co niszczy LoLa i sprawia, że jest on zbyt prosty, czy być może to kolejna próba wywołania niepotrzebnej dyskusji przez graczy z niższych dywizji. Nie zabrakło i takich, którzy podrzucali filmiki, jak zabijali kogoś na 2 skille lub tak zwanym “walnięciem w klawiaturę”, po czym podpisywali to “SKILL”.

ZOBACZ – Świetne cosplaye od Wanderlustlucy. True Damage Akali, Diana, Kai’Sa i nie tylko

Dla niektórych LoL traci wiele na tym, że sporo postaci polega na “wciśnięciu klawisza i zabijaniu”, co jest mało satysfakcjonujące na dłuższą metę.

Uważam, że sama walka nie pokazuje umiejętności. Naciskasz przyciski, ludzie umierają. Koniec historii.

Oczywiście nie każdy się z tym zgadza. Pojawiły się opinie o tym, że to normalne, gdy gracz karany jest za błędy. Dajesz się złapać – giniesz. Pozycjonujesz się w zły sposób? Również giniesz. Obrońcy aktualnego stanu gry uważają, że meta tanków wybaczała zbyt dużo i to właśnie ona była bezmyślna.

Kilka innych opinii na temat obecnej mety:

Burst meta znana jest także jako meta asasynów, ponieważ KAŻDY jest przeklętym asasynem!

ZOBACZ – Jak zrobić tutorial w League of Legends w 2 minuty i 11 sekund. Rekordowy czas

Liga nie stanie się ani lepsza, ani bardziej skillowa, jeśli jedyne co musisz zrobić, to kliknąć parę przycisków, by kogoś zabić.

Mówiłem to od sezonu 4. LoL jest najlepszy, gdy możesz zaplanować strategię i ją potem zrealizować. A ciężko to zrobić, gdy ktoś nagle przeskakuje przez ścianę i zabiera ci całe hp, zanim zdążysz zareagować.

Która ze stron ma rację? Zapewne znajdą się obrońcy jednego i drugiego podejścia do gry. Jedno jest pewne – nie da się stworzyć mety, która odpowiadałaby dosłownie wszystkim graczom i cokolwiek się nie stanie, zawsze pojawi się grupa, której się to nie spodoba.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends