w

Od najlepszej postaci w całym LoLu do najgorszej w zaledwie kilka godzin. Spadek winrate o 15%

Takiego spadku ilości wygrywanych meczów nie było od naprawdę długiego czasu.


Riot wiedział, że przesadził z buffami, w efekcie których Master Yi zaczął wygrywać najwięcej gier w całym LoLu. Winrate doszedł do 55%, a Riot zmuszony był wprowadzić na serwery dodatkowe poprawki do patcha 12.5.

Poprawki skupiły się tylko i wyłącznie na Masterze. Zdecydowano się znerfić tak samo jego „Q”, jak i „E” oraz „R”. Niestety do tej pory nie ma polskiej wersji, natomiast nerfy wyglądają następująco:

Na efekty nie trzeba było długo czekać

Rzadko zdarza się, by nerfy były tak dotkliwe dla statystyk postaci. Master Yi w tym momencie bardzo pikuje w dół. Na poziomie powyżej Diamentu jego winrate, który wynosił poprzednio 55%, teraz jest w okolicach 40%.

Tak ostre traktowanie „OP” postaci jest w Riocie normą. Zdaniem deweloperów lepiej jest bowiem powoli buffować zbyt słabą postać, niż nerfić tę za mocną. Master zmienił się więc z najlepszego bohatera w tego najsłabszego.

W ogólnym rankingu Master zajmuje obecnie 18. pozycję od końca.

A gracze żartują sobie, że Azir w końcu ma porządnego rywala.

Można się spodziewać, że Riot za kilka dni lub w następnej aktualizacji ponownie zbuffuje Mastera i będzie to robił, dopóki bohater nie dojdzie do tego akceptowalnego poziomu.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends