w

Od teraz w LoLu można reportować graczy z poziomu historii meczów. Niestety jest jeden problem…

Zmiany w League of Legends pozwalają zgłosić gracza w zakładce historii z meczami. Twórcy nie przewidzieli jednak pewnego scenariusza.


Nikogo nie zaskoczy informacja, że społeczność LoLa od lat uznawana jest za skrajnie toksyczną i problematyczną. Riot stara się z tym walczyć i cały czas udoskonala swoje systemy wykrywania niewłaściwych zachowań (a przynajmniej tak twierdzą twórcy, natomiast część graczy podchodzi do tego z dużym dystansem).

Niedawno pojawiła się informacja, że Rioterzy znów zmienili co nieco w sposobie zgłaszania kont. Jest jednak pewien problem – system nie ma żadnych ograniczeń, co może być nadużywane w bardzo złośliwych celach.

Spam reportami w League of Legends

Temat zgłoszeń kont z poziomu historii meczów poruszono na Reddicie. Jeden z użytkowników napisał:

Możecie teraz w nieskończoność zgłaszać ludzi poprzez ich historię, nawet jeśli nigdy z nimi nie graliście. 

Funkcja reportowania z poziomu historii jest świetna, ale ma dosłownie 0 ograniczeń. Możesz wejść do KAŻDEJ historii gier i zgłosić wszystkie 10 osób. Tak samo możesz zgłosić tę samą osobę wiele razy. Jeśli naprawdę kogoś nienawidzisz, możesz również wejść do jego historii i zgłosić go w dosłownie każdej grze. Mam tylko nadzieję, że ich backend ignoruje te raporty…

Gracz, który to napisał, przyznał, że nie wie, czy reporty działają, ale po zgłoszeniu na koncie pojawia się feedback, więc można założyć, że system faktycznie je rejestruje.

Społeczność nie ma jak potwierdzić czy masowe reporty są faktycznie rozpatrywane przez system czy może są to jedynie puste zgłoszenia. Są jednak tacy, którzy uważają, że Riot i jego “200 lat doświadczenia” to nie jest dobre połączenie i najprawdopodobniej twórcy LoLa kompletnie nie przewidzieli tego, że ktoś może nadużywać wspominanych funkcji. Jeśli tak faktycznie jest – możliwe, że któryś z pracowników jakoś się do tego odniesie, a spam reportami wkrótce nie będzie miał żadnej wartości.

Inni żartują, że jeśli reporty działają, to bardzo szybko odczują to streamerzy i popularne osoby działające w mediach społecznościowych, których konto nie jest żadną tajemnicą. Zapewne znajdą się trolle, którzy będą zgłaszać każdą grę tych ludzi, by ich konta szybko zostały zawieszone.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends