w

Oficjalny opis i prezentacja umiejętności Gwen, najnowszej postaci w League of Legends

Wcześniej publikowaliśmy wstępny opis, teraz mamy już w pełni oficjalny.


Gwen to najnowsza postać, która zostanie dodana do League of Legends po 14 kwietnia 2021, a dokładnie w cyklu 11.8. Wiadomo o niej już praktycznie wszystko, natomiast dopiero teraz Riot podzielił się jej oficjalnym opisem umiejętności oraz ich prezentacją.

Bohaterka na pewno będzie bardzo mocna, szczególnie w jej pierwszych tygodniach obecności. Dokładnie tak, jak poprzednie postacie. Jak wyglądają jej umiejętności?

Gwen – Opis i prezentacja umiejętności

Poniżej znajduje się pełny opis wszystkich umiejętności najnowszej bohaterki Gwen.

Umiejętność bierna: Tysiąc Cięć

Ataki podstawowe Gwen zadają dodatkowe obrażenia magiczne przy trafieniu. Ich wartość odpowiada procentowi jej zdrowia. Ataki podstawowe przeciw bohaterom leczą ją o pewną wartość zadanych obrażeń.

Q ― Ciach, ciach!

Gwen raptownie tnie swoimi nożyczkami od dwóch do sześciu razy, zadając obrażenia magiczne w stożku przed sobą. Gwen tnie co najmniej dwa razy, plus jedno cięcie na atak podstawowy trafiający w przeciwnika (do czterech dodatkowych cięć, czyli razem do sześciu cięć).

Wrogowie znajdujący się w centrum każdego cięcia odnoszą obrażenia nieuchronne, a także dodatkowe obrażenia magiczne od Tysiąca Cięć.

W ― Uświęcona Mgła

Gwen otacza się w Uświęconą Mgłę, która utrzymuje się przez 5 sekund. Będąc we mgle, Gwen ma wzmocniony pancerz i odporność na magię. Wrogowie znajdujący się poza obrębem mgły nie mogą wziąć Gwen na cel ani trafić jej żadną umiejętnością. Przy pierwszej próbie wyjścia z obszaru mgły przemieści się on razem z Gwen, ale przy następnej mgła się rozproszy.

E ― Unik i Cięcie

Gwen doskakuje na krótki dystans, powiększając na 4 sekundy parametry swojego ataku: zasięg, szybkość i obrażenia magiczne przy trafieniu. Zaatakowanie wroga w tym czasie spowoduje refundację 50% czasu odnowienia tej umiejętności.

R ― Przeszycie

Gwen może rzucić Przeszycie do trzech razy z rzędu, ale musi trafić wroga w ciągu 8 sekund, aby odblokować kolejne rzucenie w serii. Każde użycie powoduje wyrzucenie w linii prostej igieł, które zadają obrażenia magiczne, spowalniają wrogów i nakładają dodatkowe obrażenia magiczne od Tysiąca Cięć Gwen.

Pierwsze użycie generuje jedną igłę, drugie trzy igły, a ostatnie pięć igieł, czyli w sumie dziewięć igieł i dziewięć nałożeń Tysiąca Cięć na trafionych wrogów.

Wszystkie umiejętności:

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends