w

Opcja dodgowania gier powinna zostać dodana do LoLa, jako normalna funkcja?

RIOT GAMES

Gracze League of Legends mają bardzo ciekawą, ale i kontrowersyjną propozycję.


Dodgowanie gier w League of Legends nie jest czymś niezwykłym. Według graczy zdarza się to na tyle często, że powinno być normalną funkcją gry, którą Riot mógłby udostępnić.

Propozycja pojawiła się na reddicie i całkiem szybko zaczęła zyskiwać popularność. Są oczywiście dwie strony tej funkcji.

Propozycja dodania opcji dodgowania gier

Obecnie dodgowanie kier kończy się karą, jednak na tyle małą, że gracze często decydują się na wyjście z meczów. Dlaczego? Głównie przez trollowanie przez inne osoby już w lobby. Zdaniem gracza TocinoBoy69, Riot widząc to powinien zareagować i dodać normalną opcję do dodgowania w samym kliencie.

Klient powinien posiadać osobny przycisk, pozwalający na opuszczenie meczu, a nie wychodzenie poprzez zamykanie klienta.

Co ciekawe, w wielu tematach nawet sami Rioterzy w przeszłości sugerowali po prostu opuszczenie meczów, jeżeli swoją przegraną widzimy już w lobby.

DODGOWANIE POWINNO BYĆ OPCJĄ W KLIENCIE GRY?

Co z karami?

Społeczność sugeruje, że można by było ograniczyć obecne kary w taki sposób, by każdy miał kilka możliwości opuszczenia lobby bez żadnych konsekwencji, dopiero po jakimś czasie otrzymywalibyśmy jakieś ograniczenie w postaci przymusowego odczekania wyznaczonej ilości czasu.

Obecne kary to głównie 6 minutowa kara czasowa, potem albo dalsza kara czasowa lub utrata LP.