w

Patch 10.19 usunął smurfy z LoLa. Grają tylko ze sobą, a ich MMR znacznie spadło

Riot Games

Ogromne utrudnienie dla smurfów? Są dobierani do tej samej kolejki, a ich MMR spada.


Granie na kontach w niskich dywizjach, kiedy na głównym posiada się wysoką rangę, nie jest niczym nowym. To zjawisko występujące praktycznie w każdej grze, która posiada ranking. Riot Games obiecało poprawę systemu wykrywania toksyczności i AFK, ale jak się okazuje, być może zajęto się również smurfingiem.

To koniec problemu smurfów?

Dzisiaj na oficjalne serwery League of Legends trafił 19 patch tego sezonu. Oprócz dodania nowych skórek i zmiany 15 bohaterów okazało się, że zajęto się również smurfami. Potwierdził to jeden z pracowników Riotu, który poinformował również, że niedługo gracze otrzymają więcej szczegółów. Różnice są zauważalne i widać je gołym okiem. Z pomocą strony op.gg jesteśmy w stanie zobaczyć średnią dywizję danego meczu, a ta mocno spadła na kontach z wysokim wskaźnikiem wygrywanych gier w niższych dywizjach.

Bordową linią zaznaczono dzisiejszą aktualizację.


ZOBACZ – Opis Patcha 10.19 w League of Legends. Riot zmienił w sumie 15 postaci

Takich przykładów jest o wiele więcej i wydaje się, że spotkało to praktycznie wszystkie konta smurfujących poniżej wysokiego diamentu.

Smurfy przeciwko smurfom

To jednak nie koniec i wydaje się, że Riot stara się również zbalansować drużyny. Jak zauważa społeczność, jeżeli zobaczymy historię gier i przeanalizujemy wszystkie konta uczestniczących w meczu, okazuje się, że praktycznie w każdej drużynie znajduje się ktoś, kto ma bardzo wysoki wskaźnik wygranych. Dobieranie nowych kont z dużymi MMRami po obu stronach, wydaje się być o wiele częstsze po dzisiejszej aktualizacji.

Jak możemy zauważyć na przykładzie powyżej, po obu stronach znalazła się taka sama ilość smurfujących, co może balansować rozgrywkę. Informacje o zmianach potwierdzają także sami deweloperzy.

Pamiętajmy jednak, że nie da się całkowicie wyeliminować tego typu działań bez wprowadzania radykalnych środków, jak weryfikacja konta numerem telefonu, którą też da się złamać, prosząc kogoś z rodziny o podanie kodu potwierdzającego. Riot Games stara się rozwiązać problem w nieco inny sposób, a na tę chwilę wydaje się, że przynosi skutki.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends