w

Pentakill samą pasywką w LoLu. Choć jest to trudne, to tym bohaterem da się to zrobić

Riot Games

Niesamowity Pentakill w LoLu praktycznie tylko pasywką.


Zapewne każdy gracz League of Legends wie, że oprócz 4 podstawowych umiejętności na danym bohaterze, jest jeszcze dobrze dopasowana pasywka. W związku z tym zazwyczaj polega ona na czymś innym. Jedna wzmacnia ataki, druga daje prędkość ruchu, a trzecia… pozwala na zlikwidowanie całej drużyny wroga.

Tak jest w przypadku Lissandry, która ma nietypową pasywkę tworzącą Zamarzniętych Niewolników, co niespodziewanie przyczyniło się do bardzo spektakularnego Pentakilla.

Pentakill pasywką

Jednym z osiągnięć graczy LoLa, jest zlikwidowanie 5 przeciwników w jednej walce drużynowej i często nie jest to takie łatwe. Szczególnie jeżeli gramy magiem i po jednym combo musimy czekać, aż ponownie odnowią nam się umiejętności.

Są natomiast postacie, które są w stanie zlikwidować całą drużynę tylko pasywką. Chociaż wymaga to naprawdę dużego szczęścia, nie jest awykonalne. Udowodnił, to użytkownik Reddita Glimiar:

Jak możemy zauważyć, udało mu się przed śmiercią zlikwidować Shaco, a jego pasywka zrobiła całą resztę. Dodatkowo, jak twierdzą komentujący, powinien postawić dobrą pizzę Lux, która pomimo flasha, cofnęła się, aby oddać Pentę.

Pokazuje to również, jak silna jest jej pasywka i że nie warto jej ignorować, bo może skończyć się tak nieprzyjemnie, jak tutaj.