w

Perm ban dla gracza LoLa za otrzymanie prezentu. Kontrowersyjny ban bez wytłumaczenia Riotu

Jeden z graczy League of Legends podzielił się swoją dość kontrowersyjną historią bana.


Bany w League of Legends można otrzymać za przeróżne rzeczy. Najczęściej dotyczą one toksyczności, rzadziej boostowania, a niesamowicie rzadko możecie dostać blokadę konta za… Otrzymanie od kogoś prezentu.

Taki przypadek opisał jeden z graczy, który zarzuca Riotowi brak dokładnego wyjaśnienia bana i możliwości odwołania się.

Ban za otrzymanie prezentu w LoLu

Swój bardzo ciekawy i jednocześnie kontrowersyjny przypadek opisał gracz o nicku “Katarina did 911”. Wchodząc pewnego dnia na swoje konto otrzymał powiadomienie o blokadzie.

Zdezorientowany gracz natychmiast zwrócił się do działu wsparcia z pytaniem, o co w ogóle chodzi. Odpowiedź jest w języku niemieckim, natomiast w tłumaczeniu znalazła się informacja o tym, że chodzi tutaj o otrzymanie prezentu od innego gracza.

“Twoje konto zostało trwale zawieszone, ponieważ stwierdzono, że jest ono związane z nadużywaniem innych kont, używanych do niewłaściwego wzbogacenia. Ten incydent dotyczy kont, które zostały niewłaściwie wykorzystane i od których otrzymałeś prezenty w tym czasie. W takim przypadku, z powodu liczby naruszeń, nie mieliśmy innego wyboru, jak tylko trwale zablokować twoje konto.

Incydent ten traktujemy bardzo poważnie i wyraźnie narusza nasze warunki użytkowania.”

ORYGINALNA TREŚĆ ODPOWIEDZI

Gracz nie bardzo rozumiał dalej, co się stało i skąd taka decyzja. Riot nie był jednak zbyt rozmowny i temat został zamknięty.

Ponowna prośba o wytłumaczenie okazała się być tą, która podpowiedziała najwięcej. Chodziło tutaj o inne konto, które naruszało regulamin i prawdopodobnie korzystało z nielegalnie pozyskanych środków na prezenty.

“Twoje zawieszenie jest związane z oszustwem w kwestii wysyłania prezentów. Nie mogę podać ci dokładniejszych szczegółów. Zasadniczo chodzi o wysyłanie prezentów komuś bez upoważnienia.”

Sprawa została zamknięta, przynajmniej dla Riotu. Nie ma możliwości odwołania się, ani otrzymania dodatkowych informacji. Jak czytamy w odpowiedzi działu wsparcia “Nie mogę podać ci dokładniejszych szczegółów”.

Co w takiej sytuacji?

Sprawa jest naprawdę trudna, bo ktoś został zbanowany za otrzymanie prezentu. Potencjalnie środki na wysłanie tego prezentu pochodziły z oszustwa, najprawdopodobniej ukradzionej karty kredytowej, ewentualnie całego konta. To normalne, że takie konta są blokowane. Natomiast wątpliwości budzi fakt, że ban dotknął także inną osobę, która niekoniecznie miała cokolwiek wspólnego z oszustwem.

Społeczność podpowiada, że można tutaj próbować uzyskać dodatkowe informacje od developerów, podpierając się GDPR. Wtedy Riot powinien dostarczyć wszystkich informacji na temat konta.