w

Płatne League of Legends? Co planował Riot w związku ze zweryfikowanymi kontami?

W społeczności League of Legends powstała kilka dni temu ciekawa dyskusja odnośnie podawania numerów telefonu i innych, już o wiele bardziej wrażliwych informacji Riotowi.


Riot już teraz wymaga od graczy League of Legends podawania numeru telefonu w ramach weryfikacji osób chcących uczestniczyć w rozgrywkach Clash. Przypomnijmy, jak wygląda cały proces:

  • W zakładce „Clash” w kliencie kliknij „Drużyna”, a następnie „Potwierdzenie SMS” przy swoim imieniu.
  • Wpisz numer kierunkowy swojego kraju i regionu, a potem numer swojego telefonu. Numery kierunkowe krajów znajdziesz tutaj.
  • Wyślemy ci wiadomość SMS z tajnym kodem. Wpisz ten kod, by dokończyć weryfikację SMS.

Dodanie telefonu może być jednak tylko początkiem większego sprawdzania graczy, tak przynajmniej wskazują dyskusje pomiędzy Rioterami na Twitterze.

Numer telefonu to początek?

Kilkanaście godzin temu na Reddicie powstał wątek wskazujący na to, że podawanie numeru telefonu w zwykłych rozgrywkach może rozwiązać wiele problemów, takich jak:

  • Smurfy
  • Czas dobierania graczy
  • Griefing/Afk
  • Boosting, boty, sprzedaż kont

W temacie wypowiedziało się sporo osób, a dyskusja przeniosła się także na Twittera oraz Discorda. Stamtąd dowiedzieliśmy się, że numer telefonu nie jest rozwiązaniem na całe zło, gdyż można go łatwo zmienić, a koszt fałszywego numeru to kwestia kilkudziesięciu centów.

Okazuje się, że deweloperzy w ramach swojego patentu odnośnie “Social pick” myśleli nawet nad wprowadzeniem kolejki ze zweryfikowanymi kontami oraz takimi, które tej weryfikacji nie mają. Coś takiego funkcjonuje między innymi w CS:GO, gdzie istnieją konta “prime” i zwykłe.

Jak miałoby to działać?

Jeden z deweloperów stojących za patentem wspomina, że League of Legends jest darmowe i zawsze takie będzie, nie ma więc mowy o płatnych kontach a takich, które przejdą dodatkową weryfikację. Na początku numerem telefonu, potem być może również innymi danymi. Jakie to dane? Tego zupełnie nie wiadomo, natomiast nasuwają się od razu wizje podawania paszportów, dowodów osobistych etc.

FRAGMENT PATENTU “SOCIAL PICK”

Jest to o tyle ciekawe, że patent “Social Pick” wspominał o tym, że gracze nawet nie muszą być informowani o dodatkowym podziale. Być może więc w pewnym momencie Riot pozwoli na zweryfikowanie kont nie tylko do Clash i będzie testował osobne kolejki dla osób z podanym numerem telefonu. To jednak nie zostało w żaden sposób potwierdzone i bazuje już na domysłach społeczności.

Płatne League of Legends?

W odpowiedzi na całą dyskusję wokół zweryfikowanych kont pojawiło się sporo głosów społeczności odnośnie tego, że o wiele bardziej woleliby zapłacić kilka dolarów i dołączyć do “zweryfikowanych”, niż podawać swoje dowody osobiste i inne dane pokroju numerów telefonu etc. W końcu i tak gracze wydają dużo pieniędzy na skórki, a osoby korzystające z botów, smurfy etc. raczej nie chciałyby wydawać co chwilę prawdziwych pieniędzy tylko po to, by potrollować.

Póki co Riot wydaje się być przeciwny takim rozwiązaniom, bowiem na to nie pojawiły się już żadne odpowiedzi.