w

Jak zmiany z aktualizacji 10.18 wpłynęły na bohaterów LoLa? Kto zyskał, a kto stracił?

Jak aktualizacja 10.18 wpłynęła na osłabianych i wzmacnianych bohaterów? Omówienie patcha.


Zmiany postaci mają miejsce w praktycznie każdej aktualizacji, która trafia do League of Legends. Patch 10.18 był przedostatnim istotnym dla profesjonalnych graczy, którzy będą brali udział w rozgrywkach Worlds i jednocześnie przedostatnią okazją do wprowadzenia buffów i nerfów decydujących o tym, którzy bohaterowie będą wybierani przez profesjonalistów częściej. Co więc mówią dane?

Wpływ zmian łatki 10.18 na bohaterów LoLa

Przede wszystkim warto zacząć od zestawienia, którym ponownie postanowiła podzielić się strona Lolalytics.

Większość nerfów i buffów obraca się wokół strzelców z dolnej alei. Mimo że nie wiadomo jeszcze dokładnie tego, jakie zmiany zajdą w patchu 10.18, to już teraz można szacować, którzy z nich będą najczęściej pojawiali się podczas rozgrywek Worlds (Najlepsi ADC w League of Legends, którzy prawdopodobnie będą dominować podczas Worlds 2020).

ZOBACZ – Którzy bohaterowie LoLa czekają najdłużej na nową skórkę?

Wyjątkowo zaczynając od osłabień, można zobaczyć Kog’Mawa, który stracił aż 2,5% współczynnika wygranych. Osłabienia obejmowały przyrost pancerza i zdrowia na poziom i zredukowały je kolejno z 3,5 do 3,25 i z 90 do 85. Sytuacja po raz kolejny udowadnia, jak istotne dla bohaterów są ich podstawowe statystyki.

Koleją postacią jest Ashe, która mimo sporego spadku win ratio dalej jest bardzo wysoko w rankingu. Swoją pozycję po części zawdzięcza Caitlyn, która dalej jest niezmiernie popularna, a jednocześnie kontrowana przez Ashe. Jej nerfy również dotyczyły podstawowych statystyk i zredukowały jej bazowe AD z 59 do 61.

Galio, który jak dotąd był częstym wyborem w środkowej alei, stracił nieco obrażeń na swoim Q. Nie powinno go to jednak nadto zaboleć, gdyż według statystyk dalej radzi sobie naprawdę dobrze. Spadek rzędu jednego procenta nie zrobił na jego 53-procentowym win ratio większego wrażenia i świadczy o tym, że będzie wybierany na Worldsach również i w tym roku.

Przechodząc do buffów, postacią, która pierwsza rzuca się w oczy, jest Ahri, której obszerne zmiany mające na celu wzmocnić jej pozycję ostatecznie zadziałały odwrotnie i doprowadziły do spadku win ratio. Stało się tak prawdopodobnie dlatego, że gracze nie zaadaptowali się jeszcze do buffów, co z czasem może ulec zmianie. Ponadto wiadomo już, że w aktualizacji 10.19 pojawią się jej kolejne wzmocnienia, przy których Riot powinien być bardzo uważny, gdyż mogą one doprowadzić bohaterkę prosto na sam szczyt.

ZOBACZ – Najlepsi ADC w League of Legends, którzy prawdopodobnie będą dominować podczas Worlds 2020

Patrząc na poprawę statystyk Kayle, można stwierdzić, że seria zmian wyszła jej na dobre. Gracze nie mieli dużo czasu na przyzwyczajenie się do nieco zmienionego stylu gry, ale już teraz widać, że będzie tylko lepiej. Twórcy chcieli, aby postać pojawiła się na górnej alei podczas mistrzostw i jest to jak najbardziej możliwe.

Najwięcej zyskała Miss Fortune, która po wzmocnieniach może pochwalić się win ratio rzędu 52%. Zwiększenie maksymalnej prędkości poruszania się przyznawanej z umiejętności zapewniło jej to, że ogólnie więcej czasu może spędzić na linii, zbierając niezbędne złoto, a przyrost prędkości poruszania się na poziom poprawił wymiany z przeciwnikami i zwiększył potencjał do farmienia.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends