w

Po tej akcji Riot zakazał tydzień temu używania GA na Samirze. Dzisiaj okazało się coś zabawnego

Riot tydzień temu zakazał używania w profesjonalnych rozgrywkach Guardian Angela na Samirze. Co zabawne, dzisiaj okazało się, że nie chodziło o Samirę.


Błędy zdarzają się praktycznie w każdej popularnej grze sieciowej. Nie tylko w LoLu wyłączani są bohaterowie, czy przedmioty. Dokładnie tak samo dzieje się w Fortnite. Jest to standardowa procedura, gdzie po wykryciu błędu z konkretną rzeczą albo się ją wyłącza, albo naprawia.

Czasem ogranicza się też możliwość używania danego przedmiotu tylko w trybach rywalizacji, czy na tym najwyższym poziomie. Niekiedy jednak prowadzi to dość dziwnych wpadek. Ta historia jest bardziej pomieszana, niż początkowo mogłoby się wydawać.

Tydzień temu zakazano używania GA na Samirze

Podczas meczu XL vs. FNC, który miał miejsce 14 lutego, zdecydowano się na uniemożliwienie kupienia Guardian Angela w momencie, gdy gra się Samirą. Sprawa ta nie była jakaś głośna, bowiem dotyczyła tylko rozgrywek na tym najwyższym poziomie (LEC iLCK).

Według interpretacji Riotu, Samira mogła dalej używać swojego ulta w czasie trwania Guardian Angela, likwidując w ten sposób Gankplanka. Przez ten błąd zaoferowano nawet cofnięcie rozgrywki do momentu, w którym dany bug miał miejsce. I tutaj zaczyna się robić zabawnie.

System, który miał cofnąć rozgrywkę po prostu się popsuł. W efekcie postanowiono, że mecz rozegra się raz jeszcze, kilka godzin później, dopiero po starciu G2 z Rogue, co już było dość kontrowersyjne. Finalnie Fnatic wygrało, ale to nie koniec tej historii.

Po tej akcji zdecydowano się na zablokowanie możliwości kupowania GA na Samirze. Nikt z tym zbytnio nie protestował, aż do dzisiaj. Rano pojawiło się mnóstwo głosów odnośnie tego, że tu w ogóle nie chodzi o Samirę, a winny tego zamieszania jest Azir. Graczom po tygodniu walki udało się odtworzyć ten błąd i dokładnie wyjaśnić, o co w nim chodziło.

Okazało się, że chodzi tutaj o błąd stricte z Azirem, a nie Samirą. Zlikwidowana postać jest w stanie skorzystać ze swoich umiejętności chwilę po tym, jak teoretycznie zostanie zabita. Można tego używać na wielu postaciach i wielu kombinacjach. Najlepiej pokazuje to poniższy materiał, który opublikowano w serwisie bilibili.

Klip: https://www.bilibili.com/video/BV1Bp4y1n7mT

Czyli przez błąd powtórzono mecz kilka godzin później, wyłączono możliwość kupowania GA na Samirze, a finalnie po kilku dniach okazało się, że to w ogóle nie chodziło o nią. Nic dziwnego, że Reddit zareagował tak, jak zareagował, czyli śmiechem.

Komentarzy odnoszących się do nieporadności Riotu jest całe mnóstwo, bo błąd i jego przyczyny odkryli dopiero sami gracze. Na usprawiedliwienie studia można dodać, że nawet społeczność natrafiła na to przypadkowo i początkowo nie była w stanie odtworzyć tego błędu. Pytanie jednak co w przypadku, gdyby nikt na to nie wpadł. GA byłoby wyłączone przez kilka miesięcy?