w

Senna i Sion już niedługo podbiją dolną aleję w LoLu? Szalona akcja z LEC podbija sieć

Jedna z najnowszych akcji z profesjonalnej sceny może sprawić, że Sion i Senna będą często grani na bocie.


W League of Legends często bywa tak, że gracze po obejrzeniu wyczynów profesjonalistów powielają ich buildy czy team compy wierząc, że dana taktyka świetnie sprawdzi się na normalach czy rankedach.

Oczywiście różnica między e-sportem a solo kolejką jest znacząca i nikt nie ma co do tego wątpliwości, ale niektóre trendy, które zapoczątkowali profesjonaliści, przyjmowały się dość dobrze i długo były grane wśród zwykłych graczy.

Czasem bywało tak, że moda na dany build czy postać rozpoczęła się przypadkiem, ponieważ jeden z pro graczy zrobił coś niespodziewanego, co akurat świetnie się sprawdziło. Bywało też tak, że to e-sportowcy pokazali zupełnie nowe duo, na które nikt wcześniej nie wpadł.

Jak jest tym razem? Czemu tak wielu fanów profesjonalnych rozgrywek w League of Legends uważa, że Senna i Sion opanują dolną aleję?

Combo Senny i Siona z LEC

W ostatnim meczu G2 kontra S04 miała miejsce pewna akcja na midzie, gdzie Senna i Sion z G2 gonili przeciwnego Ezreala.

Nie byłoby w tym niezwykłego, gdyby nie to, że Ezreal został pokonany przez to, że Sion trafił go minionem z nałożonym W Senny. Całą akcję można obejrzeć poniżej:

ZOBACZ – “Magiczne” konta w LoLu rozdawane przez Riot, które ułatwiają wbijanie rangi, co widać po TOP 1 EUW

Jak można usłyszeć – zagranie rozbawiło samych komentatorów. Chat również nie ograniczał się w żywiołowych reakcjach.

Fragment gry szybko stał się popularny w internecie, trafiając m.in. na Reddita. Sytuację skomentował nawet jeden z Rioterów, pisząc krótkie:

Rip solo queue

Czy zagranie z meczu G2 kontra S04 faktycznie odmieni zwykłą metę League of Legends? Niektórzy gracze już zapowiadają, że koniecznie spróbują tego duo ze swoimi znajomymi.

Od momentu, gdy klip stał się popularny, nie minęła nawet doba, więc pozostaje czekać na rozwój wydarzeń.

Warto wspomnieć, że opisywane duo nie jest czymś, o czym gracze LoLa nigdy nie słyszeli. Wykorzystywanie połączenia umiejętności opisywanych bohaterów było popularne rok temu, gdy gracze zauważyli, jak można combować E Siona i W Senny.

Choć taktyka jest ciekawa, to nie nadaje się dla każdego, a już tym bardziej jest ryzykowna przy graniu solo. Dzieje się tak, ponieważ wspomniany duet polega na dobrym zgraniu się ze sobą, co zdecydowanie lepiej wychodzi, gdy idzie się na bota ze znajomym, z którym wcześniej omówi się plan na grę.