w

Polacy kazali G2 iść do domu, by po wygranej z Gen.G świętować. Memy Riotu z papieżem i więcej

Polacy to dość specyficzny naród, który czasem trudno zrozumieć.


Dzisiaj G2 Esports walczyło o półfinał Worlds 2020. Polska transmisja cieszyła się sporą oglądalnością, choć jak zawsze padały tam niekiedy dość dziwne sformułowania. Co najbardziej jednak rzuca się w oczy, to zmiana nastawienia polskiej społeczności do G2.

O co konkretnie chodzi? Przed dzisiejszym starciem G2 vs Gen.G, większość polskich graczy obok europejskiej drużyny pisało “stinkycheese”, kazało iść im do domu, robiło “wywóz G2”. Wystarczyło jednak, by zespół z Jankosem wygrał, by ta narracja zupełnie się zmieniła.

“Cieszynka” G2 po wygraniu:

Polscy kibice, a G2

G2 wygrało dzisiejsze spotkanie bardzo pewnie, zostawiając przeciwników z wynikiem 0:3. Na początku pierwszego meczu wyglądało to jednak dość kiepsko. Na tyle, że polscy kibice w większości przewidywali szybki upadek G2.

Czat wyglądał naprawdę dziwnie. Szczególnie, że komentatorzy ciągle wspominali o G2, jako o “naszej” drużynie. Czasem zdarzały się wiadomości o “wywozie Gen.G”, ale były w zdecydowanej mniejszości.

G2 wygrało jednak pierwszą mapę, drugą i w końcu trzecią, a narracja na czacie mocno się zmieniła. Praktycznie wszyscy cieszyli się z wygranej G2, a ludzie pytali o to, gdzie są teraz fani Gen.G.

Zapewne prawdopodobnie tak samo będzie to wyglądało przy półfinale. Co ciekawego jeszcze się działo podczas spotkania? Pojawiały się memy na oficjalnych profilach, jak chociażby ten z Capsem.

G2 standardowo dla siebie podgryzało przeciwnika jeszcze w trakcie gry.

Na co odpowiadało ciągle Gen.G, przykładowo w 3 grze po zdobyciu Barona. Finalnie jednak to G2 udało się zwyciężyć.

Finalnie to G2 sięgnęło po zwycięstwo. Półfinał odbędzie się dopiero za tydzień, można się spodziewać, że emocje będą już tylko większe. Polska transmisja w peaku miała około 40 tysięcy osób, co można zaliczyć do naprawdę dobrego wyniku.

Najpopularniejsze klipy z meczu

Oto najpopularniejsze klipy zrobione w trakcie trwania meczu.

Terminarz następnych meczów

Kolejne emocje czekają na graczy już w 24 października, kiedy to G2 zmierzy się z DAMWON Gaming.

Wielki finał został zaplanowany na 31 października.