w

Polak boostujący konta w LoLu ujawnia, jak naprawdę wbija się rangi w Challengerze. Ogromne zarobki

Zastanawialiście się kiedyś, jak wbija się te najwyższe rangi, już na najlepszym poziomie danego serwera?


Jeden z polskich boosterów pojawił się w podcaście „OptionsPodcast” i opowiedział, jak od środka wygląda boostowanie kont w LoLu. Padają tam ciekawe informacje, przykładowo dotyczące różnic na serwerach, czy zarobków.

Okazuje się, że boosting naprawdę może być dochodowy. Jak mówi „KominekEB”, rekordowo udało mu się zarobić pod koniec sezonu, gdzie jest najwięcej zleceń +- 20 tysięcy złotych w jeden tylko miesiąc. Natomiast w przeciętnym miesiącu zarobki wahały się od 8 do 10 tysięcy złotych. Boostowanie było i nadal jest naprawdę opłacalne, choć z każdym rokiem stawki ogólnie w całej „branży” są gorsze.

Jak słyszymy, stawki w Ameryce były naprawdę wysokie, bo za gry na poziomie Challengera boosterzy życzyli sobie od 80 do 100 dolarów. W przeliczeniu na złotówki daje nam to od około 306 złotych do ~382 złotych.

Jak naprawdę wbija się te rangi?

Rajon, jeden z prowadzących podcast spytał, jak wbija się rangi na tym najwyższym poziomie – Jak booster maksymalizuje szanse na zwycięstwo. Odpowiedź może zaskoczyć, choć oczywiście osoby zaznajomione z boostowaniem nie będą jakoś niesamowicie zdziwione:

„(…) nie będę owijał w bawełnę, jeśli chodzi o win-trading, to jest to bardzo popularne na high elo w Ameryce. Będę mówił szczerze i otwarcie, poza tym jakby te taktyki, czy jakby sekrety, no to poza tym, że faktycznie jesteś dobry i jakoś tam… Przede wszystkim, jak grasz duo to jest o wiele łatwiej, z drugim boosterem oczywiście. Ale już na tym najwyższym poziomie, jak tam masz jedno konto, czy coś, to win-trading jest bardzo częstym zjawiskiem.”

Polega to na tym, że booster wbija swoje konto jak najwyżej, by potem, gdy otrzyma zlecenie, móc wejść do kolejki w tym samym momencie co konto konto do boostowania i specjalnie przegrać mecz. Oczywiście to tylko część całego „sukcesu”, trzeba mieć przede wszystkim wysokie umiejętności, by w ogóle móc myśleć o boostowaniu. Win-trading to coś, co stosuje się przede wszystkim na koniec sezonu, gdy jest najwięcej zamówień i oczywiście zarobków.

Co ciekawe, booster został nawet przyłapany na tych praktykach. Sam pokazuje dokładny screen właśnie z takiego specjalnego przegrywania.

Nie ma żadnego dodatkowego, złotego sposobu na szybkie i sprawne wbicie rangi, natomiast booster poleca wykorzystywanie ogólnego zmęczenia graczy w godzinach nocnych.

(…) jedyne, co mi na myśl przychodzi, to jak grasz przykładowo w nocy i chcesz abusować to, że wszyscy są zmęczeni, to idziesz na invide na początku (…)

Jeżeli chodzi o jakieś ciekawostki, to według „KominekEB”, Ameryka jest gorszym regionem od EUNE, jest tam bowiem zdecydowanie więcej zboostowanych graczy. Serwery to mają być mniej więcej takie same, jeżeli chodzo ogólny poziom, natomiast NA trochę jednak odstaje. Większość lepszych graczy oczywiście znajduje się na EUW.

https://youtu.be/QeRJmWfWpUA

Cała rozmowa trwa ponad godzinę i 39 minut, znajduje się na kanale OptionsPodcast, oczywiście, jeżeli chcecie wiedzieć więcej, jak to wygląda od środka, to trzeba zajrzeć do źródła.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends