w

Polscy gracze LoLa odpowiedzieli, czy grają na zablokowanej, czy odblokowanej kamerze. Można się zdziwić

Polacy wolą grać na zablokowanej, czy odblokowanej kamerze?


Jedną z najważniejszych umiejętności, jeżeli chodzi o League of Legends jest zdecydowanie dobra orientacja w sytuacji na mapie. Dlatego też praktycznie wszyscy profesjonalni gracze używają odblokowanej kamery, czyli trybu, w którym miejscem położenia kamery zarządza się manualnie poprzez przesuwanie myszką/klawiaturą krawędzi ekranu.

Jest też tryb automatyczny, który sam ustawia ekran w taki sposób, by postać grającego była na samym środku ekranu.

Jak wolą grać polscy gracze?

W ankiecie przeprowadzonej na grupie League of Legends Polska, Szymon zadał stosunkowo proste pytanie:

„Na jakiej grasz kamerze w League of Legends?”

Możliwości odpowiedzi były w sumie trzy, „zamknięta”, zablokowana i „to i to”. W ostatnim przypadku chodzi tutaj o graczy, którzy przełączają tryby kamery w zależności od sytuacji.

Wyniki okazały się naprawdę zaskakujące. Większość graczy woli zablokowaną kamerę, aż 54% wybrało właśnie tę opcję przy zaledwie 43% głosów na odblokowaną. Obu naprzemiennie używa tylko 3%.

Oczywiście, wyniku nie można zastosować do całej społeczności, bo odpowiedzi było stosunkowo mało, jak na kilkumilionową ilość osób grających w League of Legends tylko w samej Polsce. Natomiast daje to w miarę dobry obraz tego, jak to obecnie wygląda.

Dlaczego akurat tak?

Większość graczy używa zablokowanej kamery, gdyż łatwiej im się odnaleźć na linii. Część wspomina, że są faktycznie sytuacje, gdy odblokowują swój widok i dzieje się to najczęściej gdy:

  • Gracz schodzi z linii
  • Postać ma globalną umiejętność, lub jest zasięgowa

Od zawsze wydawało się, że zablokowana kamera służy tylko do nauki, a jak się okazuje, nadal wiele osób jej używa.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends