Najsilniejsi bohaterowie League of Legends w aktualizacji 10.16. Kim warto grać?

League of Legends

Reklama

Najsilniejsze postacie w League of Legends w aktualizacji 10.16. Kogo warto banować?

Reklama


Zmiany w każdej z aktualizacji potrafią przewrócić metę do góry nogami. Niejednokrotnie udowodnione zostało, że niewielka zmiana postaci może doprowadzić do jej całkowitej dominacji. Jacy bohaterowie aktualnie królują na swoich pozycjach?

Które postacie są aktualnie najsilniejsze?

Pierwszą omawianą aleją będzie top i Darius, który sieje postrach we wszystkich dywizjach. Nie bez powodu jego win ratio na koreańskich serwerach sięga prawie 51%, a ban ratio 41%. Połączenie sporych obrażeń i wysokiej przeżywalności niemalże gwarantuje, że bohater będzie radził sobie rewelacyjnie w każdej rozgrywce. Zwłaszcza w późniejszych fazach gry, kiedy jest w stanie przedrzeć się za linie wroga i wyłowić przeciwnego strzelca.

Reklama

ZOBACZ – Gdzie najlepiej stawiać agresywne wardy, grając asasynem w League of Legends?

Kolejna pozycja pochodzi z jungli i jest nią dobrze znana graczom Elise. W związku z ostatnimi buffami Evelynn i coraz częstszym pojawianiem się carry na praktycznie każdej pozycji jest to naprawdę dobry moment dla omawianej bohaterki. Jest ona w stanie gankować bardzo często we wczesnych fazach meczu, co może utrudnić grę każdemu przeciwnikowi, a w late game powinna poradzić sobie z wieloma bohaterami w bezpośrednich pojedynkach 1 vs 1.

Warto również wspomnieć o niebezpośrednich buffach Elise z aktualizacji 10.15, gdzie za sprawą poprawienia błędu, małe pająki zadają więcej obrażeń wraz z mocą adaptacyjną.

Zed i środkowa aleja to połączenie, z którym gracze mają do czynienia od czasu wydania tego bohatera. Jest jedną z postaci, której wystarczy kilka killi, aby stać się koszmarem przeciwnej drużyny. Pomaga również fakt zmian, które sprawiły, że po aktualizacji 10.14 jego cień pojawia się szybciej, a cooldown umiejętności zmalał.

ZOBACZ – Wszystko o przyspieszeniu umiejętności, które zastąpi CDR. Co się zmieni, które przedmioty i więcej

Gracze, którzy mieli okazję rozegrać już wystarczającą ilość gier, na pewno zauważyli, że Caitlyn pojawia się w nich zdecydowanie częściej, niż miało to miejsce kilka aktualizacji temu. Aktualne win ratio rzędu prawie 53% i pick ratio 31% na koreańskich serwerach sprowadza się do tego, że bohaterka jest jednym z najbardziej obleganych wyborów w aktualnej mecie.

Caitlyn nie tylko dysponuje potężnym zasięgiem, ale i ogromnym potencjałem w czasie całej rozgrywki. Buff w aktualizacji 10.15 poprawiający jej podstawowe AD i prędkość poruszania się tylko przypieczętowały jej pozycję w rankingu.

Blitzcrank jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych supportów i choć każdy może odbierać jego popularność na inny sposób, to nie można zaprzeczyć temu, że bohater nie znika z League of Legends nawet na moment. Blitzcrank oferuje ogromny potencjał we wczesnych fazach gry i jest niesamowicie silny w połączeniu z aktualnie najlepszym ADC, którym niewątpliwie jest Caitlyn.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej