w

Polska emotka w LoLu? T1, Fnatic, G2 Esports, LEC, Pasha i inni wspierają polską drużynę

Dzisiaj polskie League of Legends zdecydowanie obchodzi swoje święto. Cały świat zobaczył, jak oddani są kibice w naszym kraju.


Dzisiaj wieczorem odbędzie się finał EU Masters, w którym zagra polska drużyna K1CK przeciwko LDLC. Choć do wydarzenia zostały jeszcze niecałe dwie godziny, to Polska już wygrała. Głównie swoimi fanami.

Niezależnie od wieczornego wyniku, to, co stało się dzisiaj przejdzie do historii. „Puki Style” niósł swoją drużynę do kolejnych zwycięstw, w ramach czego kibice odwdzięczali się ustawianiem jego avataru na swoich mediach społecznościowych. Po dotarciu do finału, akcja objęła cały świat.

Kto wsparł Polskę?

Polskie avatary ustawiły praktycznie wszystkie czołowe drużyny, włącznie z Cloud 9, G2 Esports (w tym Jankos oraz Perkz), Fnatic, Shalke 04 czy T1. Choć mało kto wśród ich fanów rozumie, co tak naprawdę się dzieje, to Polacy chętnie tłumaczą sytuację i dziękują za wsparcie.

Całość ma naprawdę pozytywny wydźwięk. Sjokz przykładowo zaczęła uczyć się mówić po polsku i już opanowała „Kocham Cię”.

W tym wszystkim są również polscy gracze i drużyny. O swój wpis pokusił się Pasha ze swoim cosplay’em, profilowe zmienił również Izak, czy jego Izako Boars. Również u Nervariena jest inne zdjęcie, którym błyszczy także oficjalne konto LoLa w Polsce.

W międzynarodowej społeczności były podobne akcje, ale nigdy nie wydarzyło się nic na taką skalę, jak obecnie. A przecież to EU Masters i to w dodatku przed samym finałem. Środowisko esportowe wspomina, że to może być początek wielkiego kibicowania Polaków drużynom z naszego kraju. Jakie są na to szanse? Trudno powiedzieć.

Na pewno powstało w ramach „Puki Style” wiele różnych inicjatyw. Jedną z nich zapoczątkował profil LEC. To tam pojawiła się emotka z polskim graczem.

Społeczność od razu zaczęła się domagać, by po finałach, jeżeli polska drużyna wygra, to rzeczywiście dodać tego typu przedmiot – lub jakiś inny na wspomnienie tego dnia. Rzeczywiście byłoby to w końcu coś, co Polacy mogliby wspominać z uśmiechem na ustach. Natomiast finalnie są na to dość nikłe szanse.

Gdzie oglądać?

Teraz wszystko zależy od K1CK. Mają niewiarygodne wręcz wsparcie z całego świata. Mecz rozpocznie się dzisiaj o godzinie 18:00 na kanale Eu Masters.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends