w

Polski streamer LoLa zbanowany za popularną ostatnio taktykę. To widzowie donieśli na niego do Riotu

RandomBruceTV

Znany polski streamer zbanowany za nieuczciwe praktyki. Podbijał MMR, przenosząc konta.


O streamerze znanym jako RandomBruce zrobiło się głośno wśród społeczności oglądającej polskich streamerów League of Legends już jakiś czas temu. Wszystko to za sprawą tego, że przez kilka tygodni był coachowany i udało mu się wejść do wysokiego Mastera na EUW.

Stosował on jednak przy tym praktykę podbijania MMRów i jak się okazało, właśnie został za nią zbanowany. W teorii jest to dozwolone, w praktyce Riot zaczął wyciągać z tego konsekwencje. Co ciekawe, RandomBruce ma usunięte wszystkie klipy i wszystkie VOD-y na swoim kanale TTV.

RandomBruceTV zbanowany

Wczoraj jeden z popularniejszych polskich streamerów LoLa otrzymał blokadę. Tym razem jednak nie chodzi tutaj o Twitcha, a o główne konto w grze. Powodem okazał się boosting w innym tego słowa znaczeniu.

Bruce nie udostępniał nikomu swojego konta, lecz robił transfery na inny serwer. Resetowało to rangę i poprawiało znacznie MMR, przez co otrzymywał on więcej Punktów Ligowych. Jak się okazuje, zrobił tak aż 3 razy. Jeden taki transfer kosztuje 150 złotych, więc wydał łącznie 450 złotych, a teraz otrzymał za to bana.

Video

https://twitch.tv/Randombrucetv

Banned acc? Nie mógłbym dostać bana robiąc coś legalnie… aha, dostałem k***a bana.

Chociaż ten cytat będzie towarzyszyć fanom Bruce na długo, to nie do końca jest prawdziwy. Wsparcie Gracza League of Legends przygotowało nawet specjalny artykuł dotyczący boostingu ELO, jak i MMR. Opublikowany został 14 czerwca 2013 roku. Można dowiedzieć się w nim, z jakiego powodu jest nielegalny:

MMR boosting może wydawać się niewinnym procederem, jednak może on wywrzec wiele negatywnych skutków na grę i innych graczy.

  • Nasz system ligowy został skonstruowany w taki sposób, by gracze zawsze grali z innymi przywoływaczami na podobnym poziomie umiejętności. Jeżeli MMR gracza zostanie sztucznie podniesiony, najprawdopodobniej nie da on sobie rady na wyższym poziomie. Jeżeli nie będzie on w stanie grać na równi z silniejszymi przeciwnikami zepsuje on zabawę reszcie i ostatecznie spadnie z powrotem tam, gdzie był wcześniej.
  • Dostanie się na wysoką pozycję w League of Legends wymaga ciężkiej pracy, poświęcenia i dedykacji. MMR Boosting lekceważy wysiłek tych graczy, którzy poświęcili się grze, by być jednymi z najlepszych.
  • MMR Boosting może zagrozić bezpieczeństwu konta. Gracze nie mogą dzielić się informacjami o swoim koncie z nikim, bez wyjatków. Wielu graczy oddało swoje konta MMR Boosterom i nigdy ich nie odzyskało, ponieważ zostały przez nich skradzione i sprzedane.

Ostatecznie do wpisu zajrzał także Aleksander. Uznał, że nie wie, czy będzie odwoływać się od bana i nie rozumie, z jakiego powodu istnieje taka możliwość (transferów), jeżeli jest nielegalna.

Video

Ja tylko 3 razy zrobiłem ten transfer, nie kilkadziesiąt, jak niektórzy gracze albo ten chłop co wydał 5000 dolarów. Ktoś musiał mnie pod****ć.

Ten ostatni fragment “Ktoś musiał mnie pod****ć” jest bardzo prawdziwy. Na naszą stronę “Podeślij newsa” wysłano screena z prawdopodobnym zgłoszeniem. Niestety nie znamy jego pochodzenia.

Jakie konsekwencje poniesie Bruce? Jego główne konto pozostanie zbanowane na dwa tygodnie i streamer odzyska je dopiero 9 czerwca. Dodatkowo jego poziom honoru z 4 spadł do 0 i nie otrzyma on już nagród na koniec sezonu. Jeżeli natomiast zdecyduje się na ponowne boosting MMR, to otrzyma trwałą blokadę konta.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends