w

Ponad 5000 obrażeń dwoma umiejętnościami? Tą postacią z LoLa jest to możliwe. Jak?

Dwie umiejętności, które są w stanie zadać ponad 5000 obrażeń.


W League of Legends jest ponad 150 postaci, a większość z nich posiada optymalny sposób budowania się, pozwalający na zmaksymalizowanie statystyk najbardziej pasujących do stylu gry bohatera.

Gracze często jednak eksperymentują i grają w inny sposób, niż cała reszta. W związku z tym czasami możemy spotkać tanka Teemo, AP Volibeara czy końcowo Varusa pod AP, który jest w stanie dwiema umiejętnościami zlikwidować Cho’Gatha z pełnym HP. W jaki sposób?

Cho’Gath vs Varus

Jeden z użytkowników Reddita o pseudonimie Alxter opublikował film, w którym pokazuje pełną moc Varusa pod AP na ARAMie. Użył on kombinacji dwóch umiejętności Q i R, które razem zabrały ponad 5000 punktów zdrowia niespodziewającemu się tego Cho’Gathowi. Jak to wyglądało?

Video

Skąd tak wysokie obrażenia? Głównym tego powodem jest nakładająca 3 ładunki pasywki superumiejętność, które następnie zostały zdetonowane przez Q.

Komentujący wpis gracz o nicku tytyos postanowił szczegółowo przedstawić wszystkie obliczenia składające się na tak wysoki DMG i poszczególnie wyjaśnić co dokładnie tam się stało:

Superumiejętność zadała 998 DMG, Q 548, ale zdetonowało ładunki pasywki, których obrażenia zależne są od zdrowia celu, co przełożyło się na 3452 obrażenia, a w pełni naładowane Q zwiększyło te obrażenia o 50%, więc Cho’Gath otrzymał 5178 DMG z samej pasywki.

Dodatkowo Muramana to 174 DMG, a przedmiot Skupienie Horyzontalne zwiększa obrażenia o 10%. Varusa W, które, działając z Q, dołożyło również 388 DMG, ponieważ Postrachhowi z Pustki brakowało 1542 HP.

Combo powinno łącznie zadać 7182 obrażenia od magii oraz 794 obrażenia fizycznie, ale zredukowane zostało to przez pancerz i MRy, co ostatecznie z mnożnikiem ARAMowym wyniosło 5171 obrażeń magicznych i 190 fizycznych.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends