Poprawki dotyczące liczby traconych LP wprowadzone w patchu 11.2 LoLa zostały wycofane?

League of Legends

Reklama

Bug, który został wyeliminowany w patchu 11.2, powrócił do LoLa? Gracze ponownie skarżą się na małe ilości zdobywanych LP.


W aktualizacji 11.2 gracze League of Legends, którzy często odwiedzają kolejkę rankingową, mogli cieszyć się poprawką jednego z jej najistotniejszych elementów – systemu odpowiedzialnego za przydzielanie i odbieranie punktów ligowych zwycięzcom i przegranym każdej rozgrywki (Gracze dostawali za mało LP przez bug. Riot ogłosił poprawki w aktualizacji 11.2 LoLa).

Poprawka cieszyła się sporą popularnością wśród społeczności LoLa, jednak po wydaniu patcha 11.3 w internecie pojawiło się wiele wątków mówiących, że przyznawane wartości ponownie się zmieniły.

Co jest nie tak z systemem rankingowym?

Reklama

Spora liczba graczy zauważyła, że od aktualizacji 11.3 ilość przyznawanych i odbieranych punktów ligowych ponownie uległa zmianom. Sytuacja gracza Cozeris może być dobrym przykładem tego, że z systemem ciągle jest coś nie tak.

Reklama

W patchu 11.1 dostawałem 14-15 LP, a traciłem 17-18. Po wprowadzonych przez Riot poprawkach liczba zdobywanych punktów wzrosła do 17-18, a tych traconych spadła do 15-16. Od aktualizacji 11.3 zauważyłem, że wartości znowu są inne. Dostaję tylko 13-14 LP i tracę 16-17.

W komentarzach można przeczytać sporo wypowiedzi potwierdzających to, że z punktami ligowymi ciągle jest coś nie tak. GeneralJericho pokazał klip, w którym streamer Yassuo przygląda się profesjonalnemu graczowi grającemu w kolejce rankingowej na świeżym koncie, na którym rozbieżność zdobywanych i traconych punktów jest naprawdę spora.

Video

ZOBACZ – Przeciek legendarnych skórek z League of Legends – Battle Academia Caitlyn i więcej

Pokazana przez streamera sytuacja stanowi spory kontrast do tego, czego może doświadczyć większość graczy League of Legends, której bilans wygranej i przegranej rozgrywki przeważnie jest ujemny. Pokazany przez Yassuo profil utrzymywał się w Challengerze ze współczynnikiem wygranych wynoszącym 57%.

Choć na ten moment trudno jest odpowiedzieć na pytanie, czy Riot faktycznie wycofał się z poprawek wprowadzonych w patchu 11.2, z racji wielu pojawiających się w sieci wpisów, twórcy prawdopodobnie dalej będzie eksperymentował z systemem odpowiedzialnym za przydzielanie LP.

Reklama

Bądź na biężąco zaobserwuj oraz dołącz do naszej społeczności.

Czytaj więcej