w

Gracze dostawali za mało LP przez bug. Riot ogłosił poprawki w aktualizacji 11.2 LoLa

Reklama

W dużej ilości przypadków większe straty niż przyrosty były spowodowane błędem. Aktualizacja 11.2 ma to poprawić.


Wraz z 11 sezonem w kolejce rankingowej zaszły pewne zmiany. Gracze nie muszą już rozgrywać gier promocyjnych za każdym razem, kiedy chcą awansować do wyższej dywizji. Twórcy nie chcieli jednak znacząco ułatwić wspinaczki, więc aby wyrównać szybkość awansowania, musieli zmniejszyć przyrost LP.

Z tym wiążą się wpisy zawiedzionych graczy, o których można było wczoraj przeczytać w jednym z artykułów (Co gracze uważają o zmianach rankingowych w 11 sezonie LoLa? Nie jest tak fajnie, jak wyglądało na papierze), a także o ich narzekaniu na tak bardzo niski przyrost punktów, że niektórzy potrafili za wygraną dostać tylko 3LP (Riot zniszczył balans kolejki rankingowej usunięciem serii w LoLu? Gracze narzekają na bardzo niski przyrost LP).

Jak się okazuje, problem ten wynikał z błędu, który, jak informuje jeden z pracowników Riotu, w aktualizacji 11.2 ma zostać naprawiony. Czego jeszcze mogli dowiedzieć się gracze?

Poprawki w nadchodzącej aktualizacji

Reklama

Główny projektant rozgrywki League of Legends – Mark Yetter (Riot Scruffy) – odniósł się do problemu, który doskwierał większości graczy skupiających swoją uwagę na kolejce rankingowej.

Reklama

W patchu 11.2 do gry trafi poprawka błędu dotycząca MMR i przyrostu LP. Chcieliśmy zarówno ulepszyć doświadczenie płynące z zdobywania punktów ligowych, jak i być pewnymi, że poprawiamy kluczowy element powodujący problem.

Znaleźliśmy błąd z MMR, który sprawiał, że gracze na winstreaku tracili więcej niż zyskiwali (wygrana dawała im 12 LP, a porażka zabierała 15).

Dajcie nam znać, co myślicie po rozegraniu kilku gier w patchu 11.2.

Projektant poinformował również, że formuła przydzielająca punkty została nieco poprawiona i teraz poza samą poprawką błędu powinni zauważyć niewielki przyrost zdobywanych LP.

Czy to zadowoli graczy, którzy jak dotąd byli sceptycznie nastawieni do zmian kolejki rankingowej, które zaszły wraz z początkiem sezonu? Trudno na ten moment odpowiedzieć na to pytanie. Wkrótce wszyscy walczący o ranking sami będą mogli przekonać się, jaka jest odpowiedź.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends