w

Postać w LoLu, która od dwóch lat dostała 8 buffów z rzędu i nadal boryka się ze swoim winrate

W LoLu jest obecnie kilka postaci, które sprawiają Riotowi problem i to nie od tygodnia, czy dwóch, a od kilkunastu miesięcy.


To, że balansowanie LoLa jest trudne wszyscy doskonale wiedzą. Najlepszym tego przykładem jest chociażby Vex, która po 24 godzinach obecności na serwerach musiała zostać znerfiona. Społeczność niemal na pamięć zna te obszerne wpisy Riotu na temat premier bohaterów i tego, jak studio je dobrze opanowało, a potem wychodzi Vex dostająca nerfy.

Ludzie nie mają z tym już tak dużego problemu, jak kiedyś. Gracze po prostu się przyzwyczaili i w pewnym momencie przestali narzekać. Inaczej jest z bohaterami, którzy w LoLu są już od bardzo dawna i dalej borykają się z różnymi problemami.

8 buffów z rzędu i dalej średnio

Społeczność w ostatnich dniach wspomniała o Mordekaiserze, który dostał 5-6 buffów z rzędu. Postać ma problem ze swoim winrate, szczególnie na wyższym poziomie gry (od diamentu w górę). 47% po kilku buffach zdecydowanie nie jest dobrym wynikiem.

W tym samym wątku gracze zwrócili uwagę na kogoś innego, kto ma 48% winrate, czyli również średnio, a jest buffowany nie 5, czy 6 razy, a 8.

Chodzi tutaj o Xayah. Dość nieoczywista postać, a jednak ma swoje problemy. Jej winrate wyraźnie wzrasta, ale daleko mu do tych topowych bohaterów. Xayah dostawała buffy w:

  • 11.17
  • 11.15
  • 11.13
  • 11.1
  • 10.22
  • 10.17
  • 10.11

Można podejrzewać, że jak tak dalej pójdzie, to w pewnym momencie postać stanie się OP. Popularność na ten moment stoi w miejscu, ale winrate zaczyna wzrastać.

Oczywiście należy to traktować jako ciekawostkę – kolejna postać, która sprawia więcej, lub mniej problemów Riotowi. Warto natomiast obserwować jej zmiany. W pewnym momencie może się okazać, że przy 10, czy 12 buffie, Xayah stanie się bardzo mocna. Wówczas wszyscy będą wiedzieć dlaczego.