w

Powrót do przeszłości na 10-lecie LoLa? Gracze proponują powrót do początków

Gracze League of Legends wpadli na ciekawy pomysł odnośnie nadchodzącego eventu.


10-lecie to zawsze specjalna rocznica. W przeszłości wiele gier na tak okrągłą liczbę szykowała wiele specjalnych eventów i atrakcji. Społeczność League of Legends wpadła na pomysł naprawdę ciekawej celebracji 10 lat istnienia gry Riot Games.

Według wielu osób fajnie by było cofnąć się do początków, zarówno w kwestii wyglądu klienta, jak i postaci.

Powrót do przeszłości

Większość graczy League of Legends jest związana z tym tytułem od dłuższego czasu. W związku z tym po licznych zmianach w wielu aspektach gra nie przypomina jej oryginału. I oczywiście jest lepiej, nowocześniej, ale miło byłoby choć na chwilę cofnąć się do starego wyglądu Summoner’s Rift, klienta, czy naszych profili.

Kiedyś to było… Ale kto by się nie uśmiechnął pod nosem widząc taki widok? Byłoby to na pewno trudne techniczne, ale wykonalne. Studio na pewno ma gdzieś zapisane swoje stare kopie, pytanie czy ciężko je uruchomić obok obecnego klienta.

Pewnie wymagałoby to wielu uproszczeń, ale w końcu mówimy o 10-leciu, czyli naprawdę dużym wydarzeniu, które powinno zostać zapamiętane.

Specjalny tryb?

Oprócz starego widoku klienta gracze proponują uruchomienie specjalnego trybu z powrotem do przeszłości. Stare wersje postaci, stare Summoner’s Rift i stare runy. Byłoby to naprawdę ciekawą odmianą i dla większości graczy przeniesienie się do 2009 roku mogłoby być niezłym szokiem.

Przy okazji pisania tego newsa wpadła nam bardzo stara grafika, jakiej użyliśmy kilka lat temu. Można sobie z ciekawości odpalić i podejrzeć, jakie postacie były dostępne od 2009 do 2016 roku.

Wracając do tematu powrotu do przeszłości, to na pewno byłoby niesamowicie wymagające pod względem optymalizacji całości i dostosowania do dzisiejszych warunków. Przynajmniej odpalenie wszystkim takiej wersji klienta – w końcu niektórzy dalej nie mają nowej wersji, a tu nagle mieliby dostać starą?

Trochę inaczej ma to się z trybem gry, ten raczej nie powinien sprawić dużych trudności. Kiedyś wszystko było mniej skomplikowane, było znacznie mniej postaci, grafika również była uproszczona. Coś takiego mogłoby się sprawdzić.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends