w

Riot tłumaczy, dlaczego musiał ocenzurować postacie League of Legends, ale mało kogo to przekonuje

Reklama

W mobilnej wersji League of Legends Riot zdecydował się na przeprojektowanie kilku postaci, dlaczego?

Reklama

Społeczność zastanawia się jakim powodem jest ubranie kilku bohaterek w grze mobilnej — Wild Rift. Zmienione modele możemy zauważyć między innymi u Janny, Miss Fortune i Shyvany. Jakie wytłumaczenie podał jeden z pracowników Riotu?

Zmiana modeli League of Legends

Czerwony odpowiedzialny na Wild Rift postanowił przedstawić sytuację i powód zmiany modeli. Według niego wcale nie jest to cenzura, a celowy zabieg mający za zadanie dopasować ubrania do ich stylów i nieco ożywić modele.

Uważa, że odkryte części ciała nie pasują do charakterów bohaterek, a swoje wnioski popiera również opinią graczy. Pracownik twierdzi, że żadna z nich nie ubrałaby się tak, przychodząc na walkę w Summoner’s Rift.

Jako przykład „samodzielnego wybrania stroju” podaje model Ahri, który oprócz kilku poprawek wizualnych nie różni się od oryginału z League of Legends.

Strój Ahri wyglądaja jak coś, co wybrała sama idąc na bitwę.

Następnie ten sam Rioter podkreśla, że zmiana nada również dodatkowy charakter i „duszę” postaciom w grze.

Nasza drużyna artystów starała się zrobić championów, którzy skopią tyłki i będą czuli, że sami są częścią Runeterry, a nie postaciami, które narysowaliśmy i zaprojektowaliśmy.

Jinx w WR straciła większość tatuaży

ZOBACZ – Świetny koncept legendarnej skórki do Annie z League of Legends – Featherflame

Pomimo tłumaczeń pracownika, społeczność nie chce uwierzyć w jego słowa i twierdzi, że zmiana jest z kompletnie innego powodu.

Gracze uważają, że przyczyną może być celowanie aplikacją we wschodnich odbiorców. Rynek Azjatycki jest mocno ocenzurowany i właśnie pod niego została stworzona gra. Dodatkowo sam sklep Google Play i Appstore potrafi usuwać aplikacje z przeróżnych powodów i być może Riot tymi zmianami próbuje się zabezpieczyć.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends