w

Emerald nową rangą w świecie League of Legends. Jak wygląda i która będzie?

Riot opublikował już informacje o nowej randze o nazwie Emerald, która została zaprojektowana z myślą o League of Legends.


Już kilka lat temu wydawało się, że system rankingowy w League of Legends jest już gotowy i nie przejdzie żadnych zmian. A jednak, w 2018 roku dodano dwie nowe rangi, czyli „Iron” oraz „Grandmaster”.

Teraz wygląda na to, że do świata League of Legends zawita nowa ranga, która już teraz znajduje się w Wild Rift. Riot nie wyklucza także kolejnych zmian w temacie rozgrywek rankingowych. O nich mamy się jednak dowiedzieć za jakiś czas.

Emerald jako ranga w League of Legends

Wild Rift, czyli mobilne League of Legends jest niesamowitą skarbnicą wiedzy. Można się było stamtąd dowiedzieć przykładowo o nowym skinie Garena, czy wizualnej aktualizacji przedmiotów. Bardzo możliwe więc, że Riot przeniesie kolejną rzecz, jaka obecnie znajduje się w Wild Rift.

Chodzi tutaj o jedną z dodatkowych rang o nazwie Emerald.

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, że system rankingowy zmieni się również w pecetowej wersji, natomiast wydaje się to dość naturalne, że skoro te dwie produkcje mają ze sobą dzielić większość elementów, to raczej chodzi tutaj także o system rankingowy. Bardzo możliwe, że Wild Rift będzie czymś w rodzaju poligonu testowego dla swojego starszego brata.

Tym bardziej, że zaprojektowano już wszystkie elementy, jakie mają towarzyszyć osobom z tą konkretną rangą. No właśnie, kto ją otrzyma? Jest to ranga, jaka znajdzie się pomiędzy platyną, a diamentem.

Za cały projekt rangi odpowiedzialna była Angelina Chernyak, dzięki temu możemy podejrzeć różne wersje kolorystyczne, czy dowiedzieć się, skąd artystka czerpała inspirację.

Kiedy ranga może zostać dodana? W Wild Rift będzie dostępna od startu, czyli już teraz w dwóch regionach. Jak przyznaje Riot, wszystkie testy potrwają kilka dobrych miesięcy, także na serwery EU będzie trzeba trochę poczekać. Do „normalnego” LoLa, Emerald może trafić wraz ze startem nowego sezonu rankingowego – jeżeli sprawdzi się w Wild Rift.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends