w

Puki Style, gracz League of Legends zostanie sportowcem roku? Wygrał ze Stochem, Wlazłym, czy Gołotą

Plebiscyt na ulubionego sportowca może przynieść niezłą niespodziankę. Internet nie ma wątpliwości, kto powinien zająć pierwsze miejsce.


Puki Style wdarł się do serc nie tylko wielu polskich, ale także zagranicznych graczy. Przypomnijmy, że internet kilka dni temu wręcz oszalał na punkcie polskiego zawodnika. Przed finałem EU Masters w League of Legends, wiele osób w ramach akcji wspierania polskiej drużyny K1CK ustawiało sobie zdjęcie Puki Style na profilowe.

Do akcji dołączyli T1, Fnatic, czy G2 Esports. Masa profesjonalnych graczy, wiele znanych osobowości ze świata esportu i sportu. To pokazało,jak wielką siłę mają kibice LoLa w Polsce.

A to zdecydowanie nie wszystko, na co stać polskie League of Legends

Głosowanie na ulubionego sportowca w fazie grupowej odbywa się za pośrednictwem oficjalnego profilu TVP Sport na Facebooku. W grupie A znaleźli się:

  • Kamil Stoch
  • Mariusz Wlazły
  • Andrzej Gołowa
  • Łukasz „Puki Style” Zygmunciak

Można było się domyślać, jak zareaguje na to polska społeczność LoLa. Co ciekawe, akcja nie była jakoś szczególnie promowana, a mimo tego gracze roznieśli głosowanie.

Dzisiaj wiemy, że grupę A wygrał polski zawodnik League of Legends i to z miażdżącą przewagą. W sumie na Puki Style zagłosowało ponad 14 tysięcy osób z 22 tysięcy, jakie wzięło udział.

Nawet samo TVP było nieźle zdziwione tą sytuacją, pisząc dzisiaj przy okazji kolejnego głosowania w grupie B:

„Wczorajsze głosowanie przyniosło wiele emocji… i niespodziankę”

Niespodzianką jest oczywiście Puki Style. Pytanie, czy na pewno to była niespodzianka? Społeczność LoLa jest ogromna i jak się okazuje, bardzo zmobilizowana. Plebiscyt będzie odbywał się do końca internetowo, więc jest ogromna szansa na to, że Puki Style sięgnie po tytuł ulubionego sportowca. Bez większych problemów kibice poradzili sobie z Kamilem Stochem, który zebrał 5 tysięcy polubień, Mariuszem Wlazłym z 1.3 tysiąca reakcji i Andrzejem Gołotą.

W grupie B wygrywa póki co Robert Lewandowski, który po 10 godzinach ma 2 tysiące reakcji. W tym czasie Puki miał już kilkukrotnie więcej.

Wydaje się, że Puki Style ma szansę powalczyć w plebiscycie nie tylko na ulubionego sportowca, ale także sportowca roku organizowanego przez Przegląd Sportowy. To może być niezła niespodzianka, bowiem głosowanie odbywa się tak samo za pośrednictwem internetu, jak i wiadomości SMS.

Na ten plebiscyt będzie trzeba jednak trochę poczekać. Głosowania zawsze odbywają się pod koniec roku. Jeżeli społeczność będzie jeszcze pamiętała o całej akcji, to jest spora szansa na topowe miejsce, albo nawet na wygraną.

To kolejny plebiscyt, który przejmują gracze LoLa

Przypomnijmy, że „JD” zebrało najwięcej głosów na młodzieżowe słowo roku 2019. Zostało jednak odrzucone ze względu na jego wulgarne korzenie. Choć wszyscy argumentowali, że chodziło o „Jest dobrze”, to organizatorzy w to nie uwierzyli.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends