w

Rammus aktualnie dominuje w League of Legends z największym win rate spośród wszystkich championów

Rammus według rankingów jest najczęściej wygrywającym bohaterem w LoLu. Co jest kluczem do jego siły?


Rammus od zawsze był bohaterem, który był raczej niszowym pickiem. Jego zestaw umiejętności sprawia, że jest świetną odpowiedzią na championów, którzy polegają na obrażeniach od ataku, więc był wybierany głównie wtedy, kiedy postacie pod AD królowały w mecie.

Z tego powodu Rammus raczej nie był i nie jest pickiem wybieranym w każdej grze, ale raczej tym stworzonym z myślą o specyficznych scenariuszach. Wydanie nowych itemów dla tanków wybiło go jednak z tej niszy i sprawiło, że bohater może się aktualnie poszczycić współczynnikiem zwycięstw na poziomie 56%, wyprzedzając wszystkich innych championów z League.

Z czego wynika siła Rammusa?

Rammus nie został wzmocniony w ostatniej aktualizacji, więc przyczyna tak sporego wzrostu współczynnika zwycięstw jest nieco bardziej ukryta. Nie trzeba jednak pójść daleko, aby odkryć to, z czego wynika siła bohatera. Przez sezon 12 Rammus otrzymał 6 wzmocnień, które nieustannie poprawiały jego sytuację.

Kiedy w przedsezonowej aktualizacji dodano nowe przedmioty, Rammus w końcu wstrzelił się do mety dzięki nowej mitycznej opcji, która stała się kluczem do jego sukcesu. Mowa o Jak’Sho – itemie, który trafił do gry w patchu 12.22. Mityk nagradza posiadacza za zostawanie w dłuższych walkach i pozwala stackować zdolność pasywną, która zapewnia sustain, którego Rammusowi brakowało.

W połączeniu ze wzmocnieniami Sunfire Aegis oraz sustainem z Abyssal Maska, który kompensuje niekupowanie tak dużej ilości pancerza, build sprawił, że bohater świetnie odnalazł się w obecnej mecie.

Istotną rolę odgrywają również poprawki jungli, które trafiły do League of Legends w przedsezonowym patchu. Od ich wydania czyszczenie jungli jest po prostu prostsze ze względu na zapewniony sustain. Rammus dzięki nim jest naprawdę dobrym junglerem, ponieważ praktycznie nie traci zdrowia.

Trudno powiedzieć, czy bohater był tak silny przez cały czas, a niewielu graczy było w stanie to dostrzec, czy zmiany w przedmiotach zapewniły mu aż tyle siły. Tak czy inaczej, jungler szybko wybił się na sam szczyt tierlist i nie zapowiada się, aby cokolwiek miało się zmienić w najbliższym czasie. Na serwery trafiła już ostatnia przewidziana na ten rok pełna aktualizacja i jedyna, która zostanie jeszcze wydana – 12.23b – będzie zawierała wyłącznie mniejsze poprawki.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends